Vista, Linksys WRT350N i "łączność ograniczona"


(Kiperek) #1

Jak w temacie, mam Linksysa WRT350N (internet od UPC 10 Mb/s) i laptopa Asus X59SL z systemem operacyjnym Windows Vista Home Premium. Problem polega na tym że czasami po włączeniu laptopa, nie może się on połączyć z netem i pojawia się komunikat "łączność ograniczona" a przed nazwą mojej sieci (załóżmy że moja sieć nazywa się ABC) jest napisane "Sieć niezidentyfikowana (ABC)". Problem znika po wyłączeniu i włączeniu rutera. Najdziwniejsze jest to że net po takim wyłączeniu i włączeniu rutera działa przez pewien okres czasu np. dwa dni nie zależnie od ilości włączeń i wyłączeń laptopa. Związku z tym problemem narodziło się w mojej głowi multum teorii co może być przyczyną, ale nie umiem sobie jednak z tym poradzić.

Moje teorie to : zła konfiguracja internetu w ruterze, zła konfiguracja protokołu ipv4 i ipv6, antywirus (wykluczona gdyż pozbyłem się go z kompa).

Załączam screenshota z moją konfiguracją rutera (może znajdziecie jakoś błąd)

Proszę Was o pomoc, może ktoś z was miał taki przypadek albo wie jak mogę sobie z tym poradzić, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam


(Tompyk) #2

Niestety ja również spotkałem się z tym problemem i przyczyna leżała w routerze - też musiałem go wyłączać i włączać - kiedy zmieniłem router na inna firmę problemy się skończyły.


(Kiperek) #3

Wątpię że jedyną radą jest zmiana rutera, linksys to poważna firma i na pewno nie zrobiła by rutera który nie może się prawidłowo łączyć z Vistą. Jak już to jest wina w konfiguracji.

Czekam na inne propozycje :wink:

Pozdrawiam


(Kiperek) #4

Naprawdę nikt nie ma pomysłu jak rozwiązać mój problem?