Vista lub Seven na mój sprzęt?

Hejka,

mam okazje odkupić od znajomego po kosztach dwa systemy Viste lub Sevena , tylko najgorsze jest to że nie mam sprzętu za bardzo pod te systemy ,tzn. mój sprzet to :

Procesor Pentium IV 1.8GHz

Grafika ATI Radeon 9550 256MB

RAM 1.25GB

Czy jest jakaś szansa że jakbym powyłączał te jakieś areo itp. to te systemy będą lepiej się u mnie spisywać jak dotychczasowy Windows XP , czy raczej nie mam się co pchać w zakup tych systemów , a dodam że się bardzo napaliłem :smiley:

Viste to od razu na bok weź.Do czego ogólnie używasz kompa ? Bo jak do neta filmów muzyki to możesz brać 7,jeśli do grania to zostań przy xp

W gierki raczej gram sporadycznie , więcej oglądam filmów i korzystam z programów graficznych ,do edycji video itp.

A co z tą Vistą jest takiego że odradzasz ?

Vista już jest stara i nie warto się w nią pakować.Hmmm jak byś miał troszkę więcej ramu to ja np.bym już se zainstalował 7 :slight_smile:

Tylko nie odkupuj od niego wersji OEM, które miał już u siebie zainstalowane i aktywowane. Poza tym nie polecam zmiany, bo możesz się rozczarować szybkością działania.

http://www.centrumxp.pl/Windows7/1961,1 … ows_7.aspx

powinno dać rade,ale nawet nie aero wyłanczać tylko pousuwac różne pierdoły typu gry ,wyłaczyć usługi

Nie, nie to są systemy nowe zapakowane , mi jako że mi chce sprzedać te systemy za 200zl nie zależnie od tego czy Viste czy Sevena i tylko mogę sobie jeden wybrać , tylko nie wiem jakie to wersje jeżeli chodzi o sevena .

Jak chodzi o te wersje to które się bierze pod domowe warunki i która z tych wersji jest najlepsza , Ultimate, Professional czy któraś z tych wersji Home ?

Praca z tymi parametrami z Vistą, raczej do przyjemności należeć nie będzie.

Gdybyś chociaż zwiększył pamięć RAM do 2 GB, to pracy buirkowej, internetu, filmów, muzyki, to lepszy byłby Windows 7, ale do grania to tak jak już ktoś tu napisał zostań raczej przy XP.

do domku wystarczy tobie wersja home premium no i w tym przypadku 32 bity

Przeprowadziłem ten test Windows 7 Upgrade Advisor i w wyniku są takie zastrzeżenia:

Brak obsługi technologii wirtualizacji

Komputer nie obsługuje sprzętowej technologii wirtualizacji.

1,3 GB pamięci RAM

Komputer nie spełnia wymagań dotyczących pamięci (co najmniej 2 GB) potrzebnej do uruchomienia programu Windows XP Mode w 32-bitowym systemie Windows 7. Wydajność komputera podczas używania programu Windows XP Mode może być niska.

Tu nawet jestem zaskoczony :

Obsługa interfejsu Windows Aero

Karta graficzna obsługuje interfejs użytkownika Windows Aero.

Przejdź do trybu online, aby dowiedzieć się więcej o interfejsie Windows Aero

Co o tym myślicie ?

wirtualizacja jest tobie do niczego niepotrzebna

U mnie na Celeronie D 2,8GHz, 1GB, Radeon 9550 system nie chodził sprawnie, przy każdej operacji trzeba było trochę czekać, czego w XP nie ma :slight_smile:

Jednak jeśli system jest oryginalny, to warto kupić, zawsze może się przydać np. przy wymianie komputera :wink:

Pozdrawiam!

Spokojnie wgrywaj 7.