Vista na 256 mb ramu czy mozliwe?

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic … ntry738778

W tym temacie jeden gosciu chwali sie ze zainstalowal viste na 256 mb ramu dzieki programikowi vista nomem.exe sciagnelem ten plik ale dalej neiwiem jjak zrobic zeby zadzialal? Prosze o pomoc

Na 256MB Vista będzie ledwo chodzić - cud, jeżeli uruchomisz wtedy, chociaż jeden program.

Sama Vista na wstępie zabiera około 300-350MB RAM-u. :slight_smile:

Na 256MB Vista będzie ledwo chodzić - cud, jeżeli uruchomisz wtedy, chociaż jeden program.

Sama Vista na wstępie zabiera około 300-350MB RAM-u. :slight_smile:

Wiem o tym wszystkim ale mimo wszystko chciałbym sprobowac

No to nic nie stoi na przeszkodzie a poza tym jest przecież “ready boost”

I może troche przyspieszy ci system

Przecież instalator Visty uruchamia się dopiero przy 512 MB RAM…

To próbuj, powodzenia :slight_smile:

To wejdz na to stronke i zobacz zdjecie u dołu http://news.softpedia.com/news/Crack-Av … 6553.shtml

Najpierw przeczytaj wszystko dokładnie a potem pisz

Po pierwsze stronka, którą podał mi marecki_ nie wchodzi a po drugie sądząc po tytule jest to crack a to forum jest legalne a nie pirackie :!:

Dokładnie to samo kieruje do Ciebie :slight_smile:

Instalator Visty uruchamia się już i wcześniej, choćby przy 384 MB, te 512 MB w komunikacie to ściema jest. Ale faktycznie 256 MB to za mało, granicą jest około 370 MB (trochę więcej).

dobrze mówisz. Na virtual pc przy 370 sie włączył setup/

Nawet setup nie uruchomi się przy 256RAm sam próbowałem ale lipa

jakimś patchem da sie

przecież vista jak masz 1gb ramu ciągnie około 50% a jak

masz 512mb to 60%

to myśle że to nie kit

No tam pisze że sie da, a pozatym myśle że to niejest łamanie prawa tak jak pisze P@zik ponieważ to rzeczewiście jest crack ale on tylko pomaga w instalacji na słabszych kompach, a marecki chciał tylko spróbować

Wg mnie opisane ładnie ale czy to legal czy pirat tego nie wie nikt, napisac mozna wszystko ja powiem od siebie iz jesli teoretycznie kolo na 256 MB zainstalował to jeśli z VISTY korzysta i się cieszy to współczuje, bo pocieszy sie aż nie zacznie instalowac innych prog itp.

256 MB to dla mnie mit - i tylko głupota aby pokazac cos bez sensu…że o aero nie wspomnę.

No, trochę racjii masz… :slight_smile:

Ja instalowałem na 384MB ram i procku 1,53 GHz (Athlon XP 1800+) i fakt, chodzić chodziła, ale włączenie gg + Internet Explorer i zamuła jak ch**. Chcesz to sobie zainstaluj na tych 256 ale nawet muzyki sobie spokojnie nie posłuchasz…

niestety szkoda zebys sie wysylal bo Vista przy 1gb zajmuje PONAD 50% RAMU…to straszne zrobic tak pamieciożerny system…ja rozumiem ze sie wszystko musi wczytac ale bez przesady zeby na start zabierac 400mb ramu…xp dla porownania na start zajmuje 80mb :]

To Ja pisałem na forum IDG.pl i to Ja zainstalowałem Viste (na drugim słabszym kompie rzecz jasna) athlon xp 1,8ghz 256RAM geforce4 mx440 64mb(na 128 jeszcze nie próbowałem ale spróbuję :mrgreen: )

i jak widać vista ładuje sie w 20-40sek. i na starcie łapie około 70% ramu

chodzi nawet szybko i stabilnie jak na 256ram można włączyć muzykę,firefox’a,komunikator i będzie nadal stabilna co pewnie dla wszystkich jest niemożliwe a jednak :stuck_out_tongue:

areo glass nie odpalił bo grafa była za słaba!

można leganie obejść sprawdzanie ile komp na ramu

ściągnij ten mój plik winsetup.dll i podmień go z tym na płycie z vista(_:\sources) pójdzie na każdej wersji

dodam jeszcze że to był tylko test aby pokazać że można zainstalować vista na słabym kompie :slight_smile: (za jakiś czas pokaże viste na 128RAM)

JaCoCo a mogłbys mi powiedziec jak go podmienic bo gdy montuje obraz visty i w chodze w folder sources i chce wkleic ten twoj plik to wyskakuje mi blad ze nie mozna skopiowac pliku winsetup gdzyz pliki na tym cd romie sa tylko do odczytu czy jakos tak?

Skopiuj zawartość płyty na dysk i podmień plik :lol: