Vista na 256 mb ramu czy mozliwe?

(marecki_) #1

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic ... ntry738778

W tym temacie jeden gosciu chwali sie ze zainstalowal viste na 256 mb ramu dzieki programikowi vista nomem.exe sciagnelem ten plik ale dalej neiwiem jjak zrobic zeby zadzialal? Prosze o pomoc

(Skwaro) #2

Na 256MB Vista będzie ledwo chodzić - cud, jeżeli uruchomisz wtedy, chociaż jeden program.

Sama Vista na wstępie zabiera około 300-350MB RAM-u. :slight_smile:

(marecki_) #3

Na 256MB Vista będzie ledwo chodzić - cud, jeżeli uruchomisz wtedy, chociaż jeden program.

Sama Vista na wstępie zabiera około 300-350MB RAM-u. :slight_smile:

Wiem o tym wszystkim ale mimo wszystko chciałbym sprobowac

(dean999) #4

No to nic nie stoi na przeszkodzie a poza tym jest przecież "ready boost"

I może troche przyspieszy ci system

(P@zik) #5

Przecież instalator Visty uruchamia się dopiero przy 512 MB RAM...

To próbuj, powodzenia :slight_smile:

(marecki_) #6

To wejdz na to stronke i zobacz zdjecie u dołu http://news.softpedia.com/news/Crack-Av ... 6553.shtml

(dean999) #7

Najpierw przeczytaj wszystko dokładnie a potem pisz

(P@zik) #8

Po pierwsze stronka, którą podał mi marecki_ nie wchodzi a po drugie sądząc po tytule jest to crack a to forum jest legalne a nie pirackie :!:

Dokładnie to samo kieruje do Ciebie :slight_smile:

(mktos) #9

Instalator Visty uruchamia się już i wcześniej, choćby przy 384 MB, te 512 MB w komunikacie to ściema jest. Ale faktycznie 256 MB to za mało, granicą jest około 370 MB (trochę więcej).

(Mateuszd) #10

dobrze mówisz. Na virtual pc przy 370 sie włączył setup/

(Janek Max) #11

Nawet setup nie uruchomi się przy 256RAm sam próbowałem ale lipa

(klopas) #12

jakimś patchem da sie

przecież vista jak masz 1gb ramu ciągnie około 50% a jak

masz 512mb to 60%

to myśle że to nie kit

(dean999) #13

No tam pisze że sie da, a pozatym myśle że to niejest łamanie prawa tak jak pisze P@zik ponieważ to rzeczewiście jest crack ale on tylko pomaga w instalacji na słabszych kompach, a marecki chciał tylko spróbować

(Mariuk) #14

Wg mnie opisane ładnie ale czy to legal czy pirat tego nie wie nikt, napisac mozna wszystko ja powiem od siebie iz jesli teoretycznie kolo na 256 MB zainstalował to jeśli z VISTY korzysta i się cieszy to współczuje, bo pocieszy sie aż nie zacznie instalowac innych prog itp.

256 MB to dla mnie mit - i tylko głupota aby pokazac cos bez sensu...że o aero nie wspomnę.

(P@zik) #15

No, trochę racjii masz... :slight_smile:

(Lestatrnr) #16

Ja instalowałem na 384MB ram i procku 1,53 GHz (Athlon XP 1800+) i fakt, chodzić chodziła, ale włączenie gg + Internet Explorer i zamuła jak ch**. Chcesz to sobie zainstaluj na tych 256 ale nawet muzyki sobie spokojnie nie posłuchasz...

(Adekm 24) #17

niestety szkoda zebys sie wysylal bo Vista przy 1gb zajmuje PONAD 50% RAMU...to straszne zrobic tak pamieciożerny system...ja rozumiem ze sie wszystko musi wczytac ale bez przesady zeby na start zabierac 400mb ramu...xp dla porownania na start zajmuje 80mb :]

(Jacoco) #18

To Ja pisałem na forum IDG.pl i to Ja zainstalowałem Viste (na drugim słabszym kompie rzecz jasna) athlon xp 1,8ghz 256RAM geforce4 mx440 64mb(na 128 jeszcze nie próbowałem ale spróbuję :mrgreen: )

i jak widać vista ładuje sie w 20-40sek. i na starcie łapie około 70% ramu

chodzi nawet szybko i stabilnie jak na 256ram można włączyć muzykę,firefox'a,komunikator i będzie nadal stabilna co pewnie dla wszystkich jest niemożliwe a jednak :stuck_out_tongue:

areo glass nie odpalił bo grafa była za słaba!

można leganie obejść sprawdzanie ile komp na ramu

ściągnij ten mój plik winsetup.dll i podmień go z tym na płycie z vista(_:\sources) pójdzie na każdej wersji

dodam jeszcze że to był tylko test aby pokazać że można zainstalować vista na słabym kompie :slight_smile: (za jakiś czas pokaże viste na 128RAM)

(marecki_) #19

JaCoCo a mogłbys mi powiedziec jak go podmienic bo gdy montuje obraz visty i w chodze w folder sources i chce wkleic ten twoj plik to wyskakuje mi blad ze nie mozna skopiowac pliku winsetup gdzyz pliki na tym cd romie sa tylko do odczytu czy jakos tak?

(Jacoco) #20

Skopiuj zawartość płyty na dysk i podmień plik :lol: