Vista na dysku C: jak podzielić na partycje?


(Peterwiejaczka) #1

Witam.

Nowe pytanie do konkretnego przypadku. Kupiłem laptopa z Vista HE, Recover do Visty jest na dysku [jakaś ukryta partycja], ale... podczas reinstalacji Visty program służący do tego zawsze instaluje ją sam na dysku C. A na laptopie mam mega durny podział partycji C: 130GB (chyba) i partycja S 1,5GB. Chciałbym z partycji C urwać dajmy na to... 30GB. Tylko pytanie jak to zrobić? Ponieważ nie mam opcji wyboru a program do tego przeznaczony robi wszystko sam praktycznie. Czy można na zainstalowanym już systemie na dysku, w tym przypadku partycji C wyciągnąć bez zagrożenia jakiś obszar na następną partycję? Od razu mówię że PM nie działa na Viście. Czekam na info.


(niezDarek) #2

pobierz, wypal na płyutkę program GParted i bootuj


(hellsink) #3

Ja to zrobiłem przez narzędzie windowsowe Zarządzanie Dyskami na zainstalowanym systemie.Poszło bezboleśnie.Ewentualnie spróbuj ściągnąć też nowego Acronis Disk Director i zrób płytkę bootowalną.Zrób defragmentację przed podziałem !!


(Peterwiejaczka) #4

Użyłem tego "Acronis Disk Director Suite" i przeszło bez boleśnie. Faktycznie defragmentacja była konieczna, ale wreszcie mam to co chciałem. Dodam jeszcze że sama obsługa tego programu Acronis Disk Director Suite jest bardzo prosta i intuicyjna. Świetny program, działa bardzo szybko i nie zostawia błędów, nawet pod Vistą. Dzięki za pomoc.