Vista na ekstremalnym sprzęcie - najniższa poprzeczka

Witam serdecznie!

Chciałbym (dla zabawy oczywiście) uruchomić system Windows Vista (najlepiej Ultimate), na jak najwolniejszym i jak najsłabszym komputerze. Jaką maszynę proponujecie, i w ogóle na jakim najwolniejszym procku uda się uruchomić Windows Vista, bo na 300MHz powinna pójść :wink: xD, słyszałem gdzieś (i to nawet przeczytałem to na Dobrych programach, iż ktoś uruchomił Viste na 75 MHz). Z ramem będzie gorzej bo potrzeba aż 384MB prawda? od niższej wartości nie będzie chciała się zainstalować :frowning: rafika 16 mb wystarczy?

jaką konfiguracje proponujecie? może znacie jakieś strony odnośnie uruchamiania (przerabiania pliczków) by Vista zainstalować na jak “najgorszym” sprzęcie

pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi!

Minimalne wymagania Visty Home Basic (inaczej mówiąc najprostszej)

dobrze, jednak na starszym sprzęcie też się da uruchomić prawda? mi nie chodzi o to by pracować na Viście a aby go uruchomić, na super wolnym i slabym komputerze

No nie bardzo, próbowałem tego myku z kuzynem na jego kompie - podczas instalacji jest jak na XP-eku: “Instalator sprawdza konfigurację sprzętową komputera” - zobaczył że nie ma na pokładzie 512 MB RAM i koniec, przerwał instalację z komunikatem o nieodpowiednim sprzęcie.

Bez przerobienia instalatora żeby nie sprawdzał konfiguracji nie pojedzie. Ale i tak będzie się instalował tydzień.

a widziałeś może gdzieś jak to zrobić? :slight_smile:

Ale to już będzie integracja w cały produkt M$ 8)

Na tym forum był podawany link. Poszukaj w dziale o Viście.