Vista na Takim komputerze?

Witam.Chcialbym zainstalowac system vista tylko niewiem czy jest sens.

Mój komputer:

Athlon xp 2000+

Karta Grafiki GF 4 Mx 4000 128 MB

256 ramu.Ale mam zamiar dokupić jeszcze z 512 lub 1 giga.

Będzie jakos vista na takim kompie chodzil czy lepiej zostac na xp??

oj cianiutko - nie radze… :shock:

No jeśli dokupisz RAM to weź 1 GB. No i wtedy będzie latać bo procek w miare dobry. Grafika ciut słaba ale nie najgorsza. Powinno udźwignąć z tym, że RAM musisz dokupić bo z 256 nie masz co myśleć o Viście

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 19:43

Bez przesady

jeśli dokupisz pamięci RAM to możesz spróbować zainstalować, ale grafika chyba zbyt słaba…

eee tam przesadzacie z tymi wymaganiami, oczywiście ramu musisz dokupić bo na 256Mb to ci wywali komunikat że instalator potrzebuje minimum 512mb no i aero glas na tej karcie ci niebędzie chodził będziesz miał aero basic ale pozatym to będzie latać, ja mam p3 1Ghz 512mb ram i gf4 64mb i mi śmiga że aż miło nawet lepiej niż xp mi latał.

Jezeli dokupie giga to bedzie dzialalo?A w przyszlosci jeszcze karte radeon 9550 wystarczy? I procka mozna tez podkrecic do 2400:)

A jak na moim sprzęcie bedzie chodzić Vista ?

AMD Athlon 64 3000+

512 MB RAM

Radeon 9600PRO (podkrecony o 10%)

Na tym sprzęcie będzie chodzić elegancko chociaż niewiem jak z aero glas i jak dóżo grasz to więcej ramu.

A czym sie rózni aero glas od aero basic??

w aero basic niema efektu przeźroczystości, przełączania okien 3d i jeszcze paru innych efektów wizualnych, jak twojak karta obsługuje sprzętowo dx9 to będziesz miał aero glas.

tylko nie wiem czy opłaca mi sie przechodzic na viste. Słyszałem że niektóre gry chodzą szybciej na viście. A aero glas mi niepotrzebne. poradźcie czy opłaca mi sie przejsc na viste. A może mieć obydwa systemy ?

ja mam viste od wczoraj i mi chodzi lepiej niż xp, lepiej to mi tylko linux chodził, ale vista jest naprawde dobrym systemem.

microcom czyli jak ja dokupie jeszcze z 512 do 1 giga ramu to powinna mi chodzic vista dobrze?

Odradzam kupna radeona 9550 ja mam takiego i z nim same problemy Wynik testu wydajnosci wynosi u mnie dla karty 1.0 :expressionless: a normalnie powinień wynosci 3.6 męcze się z tym od tygodnia i nic nie wymyśliłem. . .

Tez mam takiego radka…co ma test wydajnosci do dzialanie karty w systemie ?? gry nie chodza czy Aero nie chce dzialac ??

Mam pytanie czy vista pujdzie na tkim kapie

Pentium 4 3.06Ghz

512Ram

GeForce 6600GT??

Pójdzie bez problemów, nawet na 512 MB RAMu… chociaż nie zaszkodziłoby dokupienie następnej kości 512 MB :slight_smile:

_Maxi_: Aero działa z grami gorzej działają strasznie wolno np Gta San andreas 12 w porywach do 30 FPS.Moja karta wogóle nie przechodzi testu wydajnosci w wierszu poleceń.PS wejdź w post o nazwie “Test wydajność karty 9550 w wierszu poleceń” , “test wydajnosci na radeon 9550 w systemie Windows Vista” tam wszystko opsiałem ale nikt nei potrafił mi pomuc może ty coś poradzisz?.

Witam

Celeron D 2,4 GHz a Vista

Nurtuje mnie pytanie czy procek ten pod względem wydajności poradzi sobie z Vistą z włączonym Aero Glass i czy będzie to komfortowa praca?

Mam 2X512 w Dualu na Abicie IS7-E i zamierzam kupić jakąś kartę nVidii do 300 zł, która poradzi sobie z Aero. No właśnie, czy 6800 to dobry wybór?

Rozważałem też sprzedaż mojego kompa i zakup nowego… Ile musiałbym jednak wydac na sam komputer by zapewnił mi on KOMFORTOWĄ pracę z AERO GLASS.

Jestem maniakiem grafiki 3D i muszę mieć AERO GLASS! !!

Proszę o odpowiedź na każde z pytań.

Pozdrawiam

A ja odradzam radeona 9600. Też mam wynik 1.0 :frowning: Przy aero mi się monitor sam wyłącza i już nie da się go włączyć (jedyne wyjście to reset)