Vista na Takim komputerze?

(Mardok 1991) #1

Witam.Chcialbym zainstalowac system vista tylko niewiem czy jest sens.

Mój komputer:

Athlon xp 2000+

Karta Grafiki GF 4 Mx 4000 128 MB

256 ramu.Ale mam zamiar dokupić jeszcze z 512 lub 1 giga.

Będzie jakos vista na takim kompie chodzil czy lepiej zostac na xp??

(sCooBy^) #2

oj cianiutko - nie radze... :shock:

(P@zik) #3

No jeśli dokupisz RAM to weź 1 GB. No i wtedy będzie latać bo procek w miare dobry. Grafika ciut słaba ale nie najgorsza. Powinno udźwignąć z tym, że RAM musisz dokupić bo z 256 nie masz co myśleć o Viście

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 19:43

Bez przesady

(Piotrek Pawlowski) #4

jeśli dokupisz pamięci RAM to możesz spróbować zainstalować, ale grafika chyba zbyt słaba...

(Microcom3) #5

eee tam przesadzacie z tymi wymaganiami, oczywiście ramu musisz dokupić bo na 256Mb to ci wywali komunikat że instalator potrzebuje minimum 512mb no i aero glas na tej karcie ci niebędzie chodził będziesz miał aero basic ale pozatym to będzie latać, ja mam p3 1Ghz 512mb ram i gf4 64mb i mi śmiga że aż miło nawet lepiej niż xp mi latał.

(Mardok 1991) #6

Jezeli dokupie giga to bedzie dzialalo?A w przyszlosci jeszcze karte radeon 9550 wystarczy? I procka mozna tez podkrecic do 2400:)

(Damianszorc) #7

A jak na moim sprzęcie bedzie chodzić Vista ?

AMD Athlon 64 3000+

512 MB RAM

Radeon 9600PRO (podkrecony o 10%)

(Microcom3) #8

Na tym sprzęcie będzie chodzić elegancko chociaż niewiem jak z aero glas i jak dóżo grasz to więcej ramu.

(Mardok 1991) #9

A czym sie rózni aero glas od aero basic??

(Microcom3) #10

w aero basic niema efektu przeźroczystości, przełączania okien 3d i jeszcze paru innych efektów wizualnych, jak twojak karta obsługuje sprzętowo dx9 to będziesz miał aero glas.

(Damianszorc) #11

tylko nie wiem czy opłaca mi sie przechodzic na viste. Słyszałem że niektóre gry chodzą szybciej na viście. A aero glas mi niepotrzebne. poradźcie czy opłaca mi sie przejsc na viste. A może mieć obydwa systemy ?

(Microcom3) #12

ja mam viste od wczoraj i mi chodzi lepiej niż xp, lepiej to mi tylko linux chodził, ale vista jest naprawde dobrym systemem.

(Mardok 1991) #13

microcom czyli jak ja dokupie jeszcze z 512 do 1 giga ramu to powinna mi chodzic vista dobrze?

(Moniasiw) #14

Odradzam kupna radeona 9550 ja mam takiego i z nim same problemy Wynik testu wydajnosci wynosi u mnie dla karty 1.0 :expressionless: a normalnie powinień wynosci 3.6 męcze się z tym od tygodnia i nic nie wymyśliłem. . .

(_Maxi_) #15

Tez mam takiego radka....co ma test wydajnosci do dzialanie karty w systemie ?? gry nie chodza czy Aero nie chce dzialac ??

(Łysy1992) #16

Mam pytanie czy vista pujdzie na tkim kapie

Pentium 4 3.06Ghz

512Ram

GeForce 6600GT??

(Elenka1984) #17

Pójdzie bez problemów, nawet na 512 MB RAMu... chociaż nie zaszkodziłoby dokupienie następnej kości 512 MB :slight_smile:

(Moniasiw) #18

_Maxi_: Aero działa z grami gorzej działają strasznie wolno np Gta San andreas 12 w porywach do 30 FPS.Moja karta wogóle nie przechodzi testu wydajnosci w wierszu poleceń.PS wejdź w post o nazwie "Test wydajność karty 9550 w wierszu poleceń" , "test wydajnosci na radeon 9550 w systemie Windows Vista" tam wszystko opsiałem ale nikt nei potrafił mi pomuc może ty coś poradzisz?.

(Looony) #19

Witam

Celeron D 2,4 GHz a Vista

Nurtuje mnie pytanie czy procek ten pod względem wydajności poradzi sobie z Vistą z włączonym Aero Glass i czy będzie to komfortowa praca?

Mam 2X512 w Dualu na Abicie IS7-E i zamierzam kupić jakąś kartę nVidii do 300 zł, która poradzi sobie z Aero. No właśnie, czy 6800 to dobry wybór?

Rozważałem też sprzedaż mojego kompa i zakup nowego... Ile musiałbym jednak wydac na sam komputer by zapewnił mi on KOMFORTOWĄ pracę z AERO GLASS.

Jestem maniakiem grafiki 3D i muszę mieć AERO GLASS! !!

Proszę o odpowiedź na każde z pytań.

Pozdrawiam

(Daris91) #20

A ja odradzam radeona 9600. Też mam wynik 1.0 :frowning: Przy aero mi się monitor sam wyłącza i już nie da się go włączyć (jedyne wyjście to reset)