Vista na tym kompie-dobre rozwiązanie?

Witam

Tak myślałem jaki sobie prezent sprawić na gwiazdkę i wymyśliłem może VISTA + jakiś dysk 80 GB ? (system operacyjny + sterowniki i updat’y microsoftu)

Co Wy na to ??

Komp będzie taki jak w podpisie ale najprawdopodobniej na miejsce procesora wejdzie Pentium Dual-Core E5200 2x2.5Ghz

Ten dysk nie musi być jakiś super markowy ale szybki bo pod OS.

Na taką operację mam ok 500zł.

Pozdr. :slight_smile:

pójdzie vista spokojnie . U mnie na starym lapku smiga bez problemu a jest duzo gorszy od twojego komputera :wink: ale jeśli chcesz komputera używać do gier to lepiej XP otóż iż vista potżebuje 1 gb pamięci do "swobodnego " działania i możesz mieć problem z bardziej wymagającymi grami

Aha rozumiem :-/ No i właśnie to mnie martwi. Albo wymyśle coś innego … dozbieram do nowej grafiki ? :cry:

że tak zapytam po co chcesz zmieniać na vistę?

zamiast visty wziąłbym:

E5200

Patriot LLK 2x1GB 800 Mhz

Samsung F1 320GB (o ile potrzebne ci więcej miejsca)

ew. Pentagram Karakorum na procka i masz fajny sprzęt do OC

To już mam

Ramy też mam dobre, nie dawno kupowałem

Dysk by się przydał :stuck_out_tongue:

Mam Arctic Freezer 7 Pro i jest chłodno :wink: W idle ten Pentium D 40*C

ale ile masz ramu… napisz coś o tym kompie… napisałeś jaki masz procek i… to wszystko xD

Teraz masz 667Mhz a spójrz na mój podpis i zobacz ile mają te ramy po OC które ci podałem :slight_smile:

Karakorum jest wydajniejszy ale to jak chcesz :slight_smile:

Tutaj test

Jedyne co mogło by mnie zainteresować to dysk :stuck_out_tongue: może jakiś mniejszy i szybszy na sys. operacyjny ??

Ten który ci podałem jest jednym z najszybszych obecnie i co ważne jest na jednym talerzu (dokładne oznaczenie to: Samsung Spinpoint F1 HD322HJ 320 GB) :slight_smile: sam go chciałem kupić ale akurat w sklepie w tedy się skończyły i musiałem wziąć wolniejszą wersję ;/

Pentium D… jego nazwa mówi sama za siebie. Ram, 2GB w zupełności wystarcza na dzisiejsze czasy, możesz te kości podkręcić z tych marnych 667Mhz do 800MHz. Grafika jest w porządku przez dłuższy czas nie będzie warto jej wymieniać, daje radę :wink: Zasilacz dobry. Dysk? Dodatkowego miejsca nigdy za wiele, więc śmiało dokup sobie jakiś fajny dysk. Vista jest średnio opłacalna, xp lepiej się sprawuje od visty, ale to już kwestia gustu, przyzwyczajeń itd. I jeśli już vistę to z sp1 i 64-bitową.

Osobiście w tym zestawie:

wymieniłbym procka na core2duo, dołożył dysk i został przy xp.

Wymienisz procek, dołożysz dodatkowy dysk i… na vistę Ci nie wystarczy te 500zł. :x

No dobra, załóżmy że kupię ten dysk.

Mam teraz Seagata Barracude 250GB, SATA2, 7200RPM i jak podłącze tego samsunga to będzie wszystko ok ?? Będzie widział obydwa dyski ??

I na którym lepiej zainstalować system operacyjny ??

EDIT:

Już kupiłem E5200 tylko niestety poszedł na gwar… poczekam aż mi przyślą, zakładam i jazda :-p

EDIT2:

W BIOSIe F8 mam M.I.T

Mam podnieść napięcie na ramach aby zwiększyć ich taktowanie? Jak tam to o ilę

To są dyski typu SATA więc nie trzeba kombinować ze zworkami co oznacza że po podłączeniu od razu działają :slight_smile: System zainstaluj na Samsungu bo będzie szybszy :slight_smile:

Dobra

alzajac , który dysk z Allegro byś brał ??

A jak zainstaluje na Samsungu no to tak: Zrobię partycję 20GB - windows + sterowniki + SP3

A potem zostanie na Samsungu 300GB + 250GB na Seagate tak ? Czy inaczej te partycję zrobić ??

Pozdr.

A nie lepiej 400GB ?

http://allegro.pl/item496518076_samsung … _fvat.html

ja sobie zrobiłem 40GB na system bo instaluje tam także programy ale to wedle uznania (20GB na sam system i sterowniki powinno wystarczyć)

a tu masz link do tego dysku: http://allegro.pl/item492877930_samsung_f1_320gb_7200_obr_16mb_sata_ii_ncq_gw_fv.html

Nie, ponieważ to już nie ten sam typ :slight_smile: Po 2 na tej aukcji nie ma praktycznie danych technicznych więc lepiej nie brać w ciemno

A jak zwiększyć taktowanie pamięci moich DDR2 ??

Zwiększając taktowanie procesora poprzez podnoszenie prędkości szyny FSB :slight_smile:

W internecie jest wiele poradników overclockingu :slight_smile: poczytaj je ;]