Vista na XP w lapie Lenovo

LENOVO 3000 N200 (model: 0796) no i pytanie czy na tym sprzecie mozna zainstalowac windows XP bo aktualnie mam Vista i jakos poprostu komputer nie chodzi zbyt szybko;/ Słyszałem ze sa jakies problemy w niektorych laptopach albo kompach, ze trzeba cos przerabiac w biosie albo cos.

Konfiguracja sprzetu:

  • CPU INTEL Pentium Dual T2310 (1,46ghz)

  • RAM: 1024

  • Grafika zintegrowana: Mobile Intel 965 Express Chipset Family

Nie powinno być większych problemów.

Ale przed instalacją zmień ustawienia BIOS dla dysków z SATA na Compability. XP nie ma driverów dla SATA więc po zmianie ustawień BIOS XP będzie je widzieć jako IDE i wszystko powinno być ok.

Na początku dysku będzie kilku (4?) GB partycja. Nie kasuj jej, to vista recovery w razie jakbyś chciał kiedys do niej wrócić.

Mega, dzieki !!

Przed “vistą” na sekunde wyświetli się napis “bios setup” i będzie napisane z jakiego klawisza go uruchomić w lenovo to jest chyba “think pad” a jak nie to może F2

no własnie nie bardzo ten laptop chce mnie tam wpuscic, bo jest napisane ze jakis lenovo care button i przechodzi gdzieś moge załoadowac system ze wszystkimi błedami albo sprobowac naprawic … naciskam “delete”, naciskam F2 i nic ;/

Jak zobaczysz “lenovo care button” naciśnij F1… >power of google< :stuck_out_tongue:

racja ;d

W kazdym badz razie wszystko zrobione i da sie na tym lapie XP ustawic tylko wyłaczyc trzeba SATA w Biosie jak sie sterów nie ma ;/

Dzieki za pomoc :))