Vista najbezpieczniejsza

jak wynika z artykułu zamieszonego na wortalu vista jest najbezpieczniejszym systemem operacyjnym; mac i linux zostali w tyle; ciekawa sprawa :wink:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=6242

Tyle tylko, że ten raport pisał pracownik M$.

Każdy ma swoje zdanie. A przecież nikt się tu kłócić nie będzie :stuck_out_tongue:

Ja tam sceptycznie podchodzę do tego raportu.

a jaki jest sens tego tematu? bo nie bardzo wiem w jakim kierunku ma ewoluować dyskusja

no ale co jest najważniejsze w kwestii bezpieczenstwa kompa? to że sie syf ani zwala na kompa i to Vista gwarantuje :slight_smile:

To wytłumacz nam wszystkim, jak to jest możliwe, że w dziale bezpieczeństwo jest już kilkanaście, zasyfionych dokumentnie logów Z Hi Jack This właśnie z Visty ??

Jedno co Ci gwarantuje bezpieczeństwo to Twój zdrowy rozsądek :!:

Będzie draka ? :lol: Osobiście myślę że win jest dość bezpieczny a linux? Linux ma łatwiej bo niby komu się chce pisać wirusa pod 20 różnych wersji jak i tak za tydzień wyjdzie następna - jak chleb kurde :slight_smile: wstajesz rano i jest nowa dystrybucja :slight_smile: a windows jest osamotniony. Zresztą wszystko by się wyjaśniło dopiero wtedy jak by jedna dystrybucja linuxa z jedna MS dzieliły użytkowników na pół :stuck_out_tongue:

To nie ma nic do rzeczy, tu chodzi o specyfike architektury tego systemu. Jakiś czas temu powstał wirus, który miał ponoć działać na linuxach, ale się okazało, że jednak nie działa. Krótko potem wyszedł kernel-patch. Wszyscy żartowali, że tylko po to go wypuszczono, aby umożliwiał działanie tego wirusa. :slight_smile:

a wypuścił go nie kto inny jak Kaspersky o ile pamiętam :wink:

zapewne “wystarczyło by” napisać coś co działało by przez ew. luki w jądrze :wink:

BO chciał by więcej kasy trzepać… Złodzieje!

Ale chmodów (praw dostępu) czy atrybutu wykonywalności to już pod uwagę nie wzieli :roll:

mi tam sie wydaje i nie odkryje ameryki w tym co powiem, że obowiązuje powszechna zasada “bij mistrza”; microsoft jest najwiekszy to sie na niego zawzinaja hackerzy; a cierpia na tym zwykli userzy, czyli bez mala setki milionow luda na swiecie; Visty jak slyszalem juz sie sprzedalo 20 mln licencji

Jeżeli odejmiesz od tego te które zostały wciśnięte na siłę (min z zakupem laptopów i markowych komputerów) to wyniki sprzedaży okażą sie o niebo gorsze od XPka. Wszyscy dobrze o tym wiedzą że MS jest specjalistą od mydlenia oczu

chyba nie chcesz mi powiedziec, że Vista sprzedaje sie tylko dlatego że dorzucaja ja do lapsow :slight_smile: bo ja latwowierny jestem, ale to dla mnie bujda;

A czy ja to gdzieś powiedziałem ??

Stwierdziłem tylko że znaczna ilość sprzedaży związana jest z wymuszonym zakupem w powiązaniu z zakupem nowego sprzętu. Odejmując te ilości sprzedaż Visty jest o wiele gorsza od XP w analogicznym okresie czasu od premiery.

No to stary nie trafiłeś bo sytuacja wygląda identycznie z linuxem. Wszystkie komputery w hipermarketach mają teraz standardowo wrzuconą mandrive (nawet te " markowe"). Ludzie chcą myśleć że wszystko wyszło tanio i myślą że jest spoko bo komputer już ma system operacyjny ale bądźmy szczerzy - duża większość z tych ludzi kompletnie się na tym nie zna i dopiero później się okazuje że a co to jest ten linux @@#%#$ ja nic na tym zrobić nie potrafię itd itp więc szybko kupują a raczej piracą MS :slight_smile:

Moim zdaniem i tak linux przewysza viste bezpieczeństwem bo nawet jeśli to prawda że vista jest najbezpieczniejsza (w co wątpie) to może wynikać z tego że jeszcze niewszystko zostało przetestowane pod względem bezpieczeństwa

nie no stary pokretna masz logike na maxa :slight_smile: - jest dobrze tylko dlatego, że nikt nie odkryl że jest źle :))

Odnoszę wrażenie że to Ty nie wiesz o czym piszesz, mówisz o kwestiach marginalnych, a tu mowa o 20 mln sprzedanych Vist