Vista + Neostrada + Router

Hej!

Mam pytanko: Chciałbym zainstalować Windows Vista, ale mam wcześniej kiedy instalowałem kiedyś WIN XP PRO SP2 to nie miałem internetu (nie mogłem się połączyć, mam Neostradę, Router [sagem Fast 1400 z firewallem i natem]). Aktualnie mam WIN XP PRO i z netem jest wszystko ok!

Czy jaki myślicie mógłbym zainstalować Windows Vista 5600 (RC-1) i miałbym neta?

Keywords: Vista Windows XP Sagem Firewall Neostrada Viste Neostrade Windowsa

jasne że tak

:smiley:

Na pewno? A czy jakoś mogę się ubezpieczyć (czyt. Jak “coś” to odinstalować) Windows vista.

W ogóle da się tak zrobić, że przy uruchamianiu Windows a trzeba nacisnąć np. jakiś przycisk, żeby uruchomił się Pro, a nie Vista?

Jak zainstalujesz Viste obok XP to bedziesz miał do wyboru który system uruchomic. A jak bedziesz chciał usunac to Format i zmiana plików boot

A z neostrada nie powinno byc problemów oczywiscie przy x32 bo Sagem chyba nie daje sterów pod x64 na chwile obecna

Obok czyli “na” XP? Tak jak się czasami instaluje WinXP na Win98?

Nie “na”, tylko na innej partycji - musisz mieć dwie.

A jak zrobić patrycję?

EDIT:

Znaczy partycję? To aj mam pobrać jakieś jeszcze sterowniki do modemu? Bo ja mam tylko te z neostrady!

Sterowniki od neostrady w wersji 3.0.4

A co do zrobienia 2 partycji (nie Patrycji) to

Mój komuter/Zarzadzaj/Zarzadzanie dyskami/

wybierasz który dysk chcesz podzieli(pod warunkiem ze masz co dzielic)

najpierw:

1.Usówasz dysk (logiczny lub podstawowy) który chcesz podzielic (ma byc surowy)

2.zaznaczasz usuniaety dysk dajesz (utwórz partycje)

  1. dajesz na nowej partycji minimum 20Gb (suma bedzie w bajtach-chyba)

  2. Lecisz next,next,zakoncz (tak samo z 2 czescia dysku)

i masz 2 dyski

Czyli jak usunę to nic nie będę na nim miał? :frowning:

P.S.

Co to znaczy surowy?

surowy to taki który dostajesz ze sklepu(nie podzielony na partycje)

no oczywiscie ze ta partycje co usówasz pozbawiasz danych.

Oczywiscie nie musisz usówac wszystkich partycji.Mozesz tylko jedna(wieksza)

Aktualnie chyba mam jedną partycję, bo mam jeden dysk? Czyli co mam zrobić? :?

mam Viste HP internet, neostrada + router i mam takie pytanie, czy sa jakies blokady czy cos takiego w viscie? bo czasami poprostu strony mi sie nie chca ladowac (wiem ze w neostradzie IP sie zmienia co jakis czas, wtedy resetuje router) bo na XP wszystko bylo ok, a teraz w Viscie mam takie przygody :slight_smile: i nawet czasami resetowanie routera nie pomaga, macie jakis pomysl co to moze byc?