Vista - nie działa Windows Defender

Essentials mówi ze świadczenie pomocy technicznej skończyło się dla mojego komputera i nie pobrał definicji wirusów do końca :frowning: mam pomału dość. Skorzystam jeszcze raz z porad Microsoft dla windows defender. (ale to za kwadrans, sama się muszę zresetować, a Tobie i Wam wszystkim z tego miejsca już teraz bardzo dziękuję za dotychczasowe wsparcie techniczne .

1 polubienie

Może tu jest pies pogrzebany
to od essentials

Windows Vista support has ended

As of April 11, 2017, Windows Vista customers are no longer receiving new security updates, non-security hotfixes, free or paid assisted support options, or online technical content updates from Microsoft. Microsoft has provided support for Windows Vista for the past 10 years, but the time has come for us, along with our hardware and software partners, to invest our resources towards more recent technologies so that we can continue to deliver great new experiences.

Czyli odpowiedź już jest. Na dzień dziś wsparcie jest dla Windows 7 Service Pack 1 (kończy się styczeń 2020), Windows 8.1 update i Windows 10. Dla MSE potrzebujesz minimum Windows 7 SP 1, aby działał jeszcze przez kilka miesięcy.

Obowiązuje to też przy windows defender? On mi nie wyswietlił takiego komunikatu.

Tak, obowiązuje.

Tak, nie wykluczone, że Microsoft zaprzestał wspierania Windowsa XP i Windowsa Vista systemową ochroną.
Wiem, że jedyną ochroną, jaką mi udaje się zainstalować na XP-ka i Vistę (wyłączając definitywnie Windows Defender) jest Panda Dome:

Service pack ani 1 ani 2 nie daje się odpalić z instalki i nie idzie wcale, zero, nul, hah, cudownie

Panowie składam broń.

Czy masz licencję na Windows 7? Czy tylko Vista?

Z tego co wiem tylko Vista.
TO jest program oryginalnie wgrany od nowosci , lapek ma już 10 lat i wszystkie naprawy były z tą vistą tylko.

Faktem jest, że zainstalować i urządzić obecnie Vistę to zadanie trudne i… czasami bezskuteczne.
Niekiedy udaje się w takiej kolejności:

Wszystko oczywiście odpowiednio do 32- lub 64-bitowego systemu.

2 polubienia

Wypróbuję jeszcze Pański sposób :slight_smile:

Nadszedł czas, żeby pożegnać się z Vistą.

Masz błędy link do wersji dla XP / Vista:

https://browser.taokaizen.com/download/Advanced_Chrome_v54.20.6530.0.zip

Nowszej nawet TaoKaiZen (obraz) nie robi dla niewspieranych Windows przez MS.


https://browser.taokaizen.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=2761

chyba tak