Vista nie może się zalogować

Witam!

Gorąco proszę o pomoc!

Mam Vistę zainstalowaną na laptopie. Wczoraj z uwagi na pośpiech nie mogłem czekać na normalne zamknięcie systemu i wyłączyłem komputer przytrzymując dłużej przycisk power.

Kiedy za jakiś czas próbowałem uruchomić system pojawił się ekran informujący mnie o możliwości uruchomienia systemu w trynie normalnym, ostatnio poprawnie działającym i awaryjnym. Niestety problem w tym że żaden z nich nie działał.

Kiedy potwierdzałem którykolwiek z nich pojawiał się tradycyjny pasek logowania systemu windows ale niestety nawet po 2 godzinach się nie zalogował :frowning:

proszę pomóżcie mi rozwiązać problem…! niestety nie mogę na nim pracować a muszę:(

zabootuj płyte z systemem vista i z menu instalatora wybierz napraw (jeśli nie ma w głównym oknie [pojawiającym sie jako 1 po uruchomieniu płyty])i z listy opcji naprawczyw wyvierz przywracanie systemu- jeśli nic nie da to uruchom płyte ponownie i wybierz kolejną opcje i tak do skutku (jeśli nic nie pomoże zostaje instalacja od nowa-jeśli masz jakieś wazne pliki na dysku to włącz linuxa z płyty i zgraj wszystkie pliki na płyte lub jakiś serwer plików, jeśli niew masz linuxa a masz 2partycje to zainstaluj viste na tej 2 (na której niemasz tych waążnych plików)i zgraj swoje dokumenty na na tą partycje z zainstalowanym nowym systemem i sformatuj starą partycje , pużniej zostanie tylko edycja bootloader (usunięcie wpisu starego systemu i gotowe) )