Vista nie widzi dysków optycznych

(bartek_m0) #1

Witam,

Dotychczas miałem w systemie napęd CD-RW firmy Lite-on i nagrywarkę DVD-RAM z LG. Dotychczas, bo dziś okno Komputera wskazywało, że mam wyłącznie dysk twardy i stację dyskietek :expressionless: . Poszperałem w Menedżerze urządzeń i okazało się, że jest przy nich komunikat:

No i tak:

• Aktualizacja sterowników: Vista twierdzi, że "sterownik" jest najnowszy. :smiley:

• Deinstalacja i wyszukanie sprzętu na nowo: Niepowodzenie instalacji sterownika.

• Próba instalacji firmware'u: ATAPI Device can not be found oraz No matched drive detected.

Gdzieś czytałem, że to może być wina dysku twardego lub trzeba odinstalować jedną z pozycji w kontrolerach IDE ATA/ATAPI.

Co robić?

(Cosik Ktosik) #2

W menedżerze urządzeń odinstaluj kanał IDE, do którego podpięte są ten napędy (możesz usunąć wszystkie kanały, też się nic nie stanie).

(bartek_m0) #3

Usunąłem, dałem wyszukaj zmiany no i się kanały zainstalowały a napędy nie...

P.S. Coś takiego jak Kontroler Intel ULTRA ATA Storage Controllers też mam usunąć?

(Cosik Ktosik) #4

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Potem usuń kanały i sterowniki do płyty głównej, potem restart komputera. Po restarcie zainstaluj sterowniki do płyty.