Vista nie widzi jednej kości ramu

Witam . Ma taki problem . Miałem na początku w moim PC kość 256 mb ram . Dokupiłem sobie później 512 a na końcu 1GB rok temu . Nie dawno przeszedłem sobie na Viste i ciągnąłem na 1,5 GB ramu . Dziś postanowiłem wsadzić tą 256-kę do kompa ale vista jej nie widzi . A jej parametry niczym się według mnie nie różnią . Dlaczego tak się dzieje ? Aha dodam że 512 i 1 GB to goodramu , a tamta bodajże apacer .

Może kość jest uszkodzona?

I czy dobrze włożyłeś kości, najpierw włóż kość która jest najwolniejsza a później kolejno szybsze (jeżeli jest wolniejsza).

Lub spróbuj wyjąć np: tą 512mb i wsadzić zamiast niej tą 256mb i jak będzie działać włóż tą 512mb.

jeśli kości róznych producentów to moga się “gryźć”…i to już nie wina systemu

Najprawdopodobniej to z powodu innej firmy ramu… dlatego zawsze zaleca się wymieniać ram na identyczne aby uniknąc takich sytuacji… ale możliwe, że np. ten ram 256MB jest DDR a te dwa pozostałe DDRII i to tez mozebyć przyczyna…

kuhar ma chyba rację , to wina producenta . Kość jest sprawna . No cóż zostało mi tylko 1,5 Gb ramu :wink: z indeksem wydajności 3,4 :wink: nie jest źle . Dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam :slight_smile:

Hisato

hmm, przecież jak ma DDR to nawet nie wsadzi w ten slot DDR2 :smiley: