Vista - Niebieski ekran niedługo po formacie

Witam.

Dzisiaj juz kolejny problemik na mojej nowo zainstalowanej Viscie Home Premium znalazłem. Coś robie na kompie , nagle takie szybkie zawieszenie , niebieski ekran i BIP BIP BIP BIP BIP BIP BIP BIP BIP i tak bip-owalo z kompa az sie kompa nie zresetowało , jakieś wyjaśnienie? :stuck_out_tongue:

ss851655la5.jpg

Nie mam najlepszego wzroku, przeczytaj to co tam jest napisane i zrób to…

Jaki masz zasilacz ? [marka,moc], Kriz , zmruż oczy pomaga :smiley: :smiley: :smiley:

Moje dziecko, już nie ten wiek :smiley:

Nalepki nie ma na zasilaczu:P

A wejdź do biosu i sprawdź temperatury/prędkość wiatraka i napięcia. Te bip,bip… wygląda na przegrzanie się procesora.

Hmm , tak czy innaczej jutro naloze paste termoprzewodzoca , moze cos da.

btw. Jak miałem XP to nigdy mi sie takie coś nie zdarzyło , kiedyś dawno dawno jak pierwszy raz zainstalowałem Viste , miałem identyczny błąd. Ale w takim jednym programie pokazywało 40/70 stopni C ;p

W dniu 02.07.2008 , o godzinie 11:14 został dopisany post przez Algeroth

Standardowo to mam 35/40 stopni na procku z pastą termoprzewodzącą.

W dniu 03.07.2008 , o godzinie 23:31 został dopisany post przez Algeroth

Kurde , ledwo zalogował mi sie do systemu odrazu błąd wywalił :frowning: Jakieś propozycje?

zmien na XP jest narbardziej niezawodny, szybki i bezawaryjny

No za takie posty to powinno się obrywać po ostrzeżeniu… nawet to na temat nie jest… LOOOL

Pobierz i zainstaluj :

Debugger Tools for Windows

Włącz w “file” wybierz “open crush dump” i otwórz ostatni plik z listy.

Pokaże Ci sie okno, zjedź na sam dół i będzie linijka :

“Probably caused by (nazwa pliku)”

W nazwie pliku będzie coś napisane. Jest to winowajca bluescreena. Później tylko szukasz na google co to jest i za co odpowiedzialne i jeśli np sterownik (ja tak miałem) to reinstall i pomaga.

Probably caused by : win32k.sys ( win32k+d184e )

To zaczniemy od usunięcia tego błędu.

Przyczyną występowania tego BSODA jest nie kompatybilny z Vistą któryś ze sterowników do czegoś co masz zainstalowane. Masz dobre kompatybilne sterowniki do modemu, kamery internetowej, karty sieciowej lub czegoś co masz zainstalowane? To coś powoduje zatrzymanie się Windy i restart.

Znalazłem jeszcze taki temat na vortalu :

viewtopic.php?t=95041

Algeroth , sprawdź jeszcze pozostale pliki crushów (open crush dump > po kolei sprawdź pare od dołu) może któryś powie nam coś więcej.

Probably caused by : ntkrnlpa.exe ( nt+a90ab )

Probably caused by : win32k.sys ( win32k+d8e97 )

Probably caused by : USBPORT.SYS ( USBPORT+8bb1 )

Probably caused by : win32k.sys ( win32k+d184e )

Hmm , dziwne , czyzby moj port usb szwankowal? Hmm

W dniu 08.07.2008 , o godzinie 13:56 został dopisany post przez Algeroth

To co w takim razie?:confused:

Wyrzuć stare sterowniki od płyty głównej, wyczyść ccleanerem i zainstaluj najnowsze.

No nic nie zrobie;/ trudno :frowning:

Witam. Mam ten sam problem z tym niebieskim ekranem,ale co najlepsze to na dwoch kompach to samo. Nienieski ekran i restart. Pomoze ktos? Pozdrawiam

gregorkrk , aby dowiedzieć się czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Koleżko sterowniki, sterowniki na starym pc miałem identyczny bład, chodziło o sterowniki od karty graficznej niae pasowały ale się zainstalowały na viscie. I po restarcie mialem to samo.

hmm… Widzę, że stopy na viście to standard…