Vista-nowy user, kilka pytań


(Dawiddek55) #1

Witam! Wiem, wiem, kiedyś wybrzydzałem Vistę, ale teraz jestem jej posiadaczem :stuck_out_tongue: Nawet spoko, intuicyjna, nowa technologia :smiley:

Tylko jak zawsze; kilka pytań, a może problemów?

no to zaczynamy :wink:

  1. Włączam jakiś film, niestety nie działa, nie ma sterów, no dobra, wpisuję w google stery pod Vistę, mam, ściągam, i instaluje się do połowy, a później błąd, nie można dokończyć instalacji, bo nie jesteś adminem kompa. Aż mnie coś zabolało, jestem adminem, mało tego, moje konto stworzyłem w instalacji systemu :wink: Kodeki, który nie zainstalował się do końca to ten: http://www.instalki.pl/programy/downloa ... ackage.php

Ale dobra, uruchamiam jeszcze raz kompa, i o dziwo czyta mi filmy WMV, ale AVi nie czyta, próbowałem kilkoma programami, jakie kodeki polecacie do mojej Visty HP, x86? Czy kodeki to XP ruszą pod Vistą?

  1. Jak to jest z tym GG od Vistą, wiem że kiedyś nie działało, a teraz? Aż boję się włączać, żeby system nie padł, bo instalacja trwała 1,5 h :stuck_out_tongue:

  2. Jakie mi gażdżety polecacie? Mają być przydatne, a nie koniecznie ładne, ja chce nową funkcjonalność, a nie nowy wygląd :stuck_out_tongue:


(Marcinch7) #2
  1. Stery? Ze strony producenta czyli chyba MSI a jak nie to do XP. Uruchamiasz instalkę: PPM > Uruchom jako Administrator. Kodeki te: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... 4.1.7+Full

  2. GG? Najlepiej bete 8 zainstaluj: http://www.gadu-gadu.pl/beta a jak nie to standardowe 7, system bedzie działać.

  3. Sidebar zamula, nie korzystaj najlepiej.


(Dawiddek55) #3

a czy coś się nie pochrzani, jak zainstaluję drugi kodek, bez usuwania tego pierwszego, co mi się nie doinstalował?

marcinch7 , Nie zamula sidebar, zabiera ok. 30 mb ramu, ja mam 1911 mb, więc dla mnie to zero :smiley:


(Marcinch7) #4

Lepiej usuń VCP...

A co do SB to mi zamula więc się nie znam.


(Dawiddek55) #5

jest mały problem, ponieważ w odinstaluj programy nie mam pozycji tego kodeka, więc co lepiej- usunąć ręcznie, czy poprostu nie usuwać, zainstalować ten kodek co podał marcinch7?


(Marcinch7) #6

Zainstaluj mój.


(Dawiddek55) #7

ok, stery działają, ale jak z gażdżetami? Polecicie mi jakieś?


(Marcinch7) #8

http://gallery.microsoft.com/vista/Side ... =10128VHb1

Polecam AnySearch, App Launcher v3.3.5.3

EDIT: http://browse.deviantart.com/customizat ... r&order=24