Vista pl czy eng?

witam,

mam możliwość ściągnięcia windowsa vistę lub xp w języku polskim lub angielskim (oczywiście legalnie). Postawiłem na vistę, ale gdzieś przeczytałem, że wersja angielska jest lepsza(stabilniejsza?) niż polska. Mnie angielski nie przeszkadza, zawsze można jakoś podszlifować swój angielski. Ale czy to prawda że wersja anglojęzyczna jest lepsza od polskiej ?

pozdrawiam,

no w wersji en jest cienki meneu start, a w pl takie grube, jest rozpoznawanie mowy w angielskiej (w polskij po doinstalowaniu en i podmianie trzech plików też) i pere innych, ale w zasadzie różnic nie ma…ja bym brał jednak pl, a jak chceż to doinstalujesz sobie język angielki …

to są totalne bzdury.wersja eng i pl są takie same!

nie do końca… stabilności tak, ale bez robienia czegokolwiek z systmem menu start w pl jest znacznie grubsze, ikonki maja inny odstep, nie działa pogoda i sp…oczywiście to wszystko da się na pl naprawić…

Tak prosto z pudełka to wersja PL jest stabilniejsza i zawiera mniej błędów niż angielska, bo do czasu przygotowania wersji językowej wykryto i poprawiono wiele usterek.

Nie wiem czy jest to w pełni zgodne z prawdą, ale przecież od czegoś jest Windows Update.

Mimo wszystko również wybrałbym polską wersję.

Nie sądzę, żeby szerokość Menu Start była aż tak ważna, aby wybrać inny język.

polska wersja jako jedyna ze wszyskich wydań językowowych została "poprawiona " przez polski oddział MS:

-poszerzono menu start tak że zajmuje pół ekranu bez wzglądu na szerokość matrycy

-zazanaczenie ikon na pulpicie:

gdy klikniemy na jakąś ikone albo zaznaczymy klika to przy nich zrobi się taka obwódka jakby która w pl wersji jest prostokątna a w oryginale kwadratowa

  • zepsuli standardowo wbudowany gadget pogoda w pasek boczny

w polskiej wersji nie ma też rozpoznawania mowy które ułatwia obsługe komputera lub za pomocą vistalizatora

jednyne czym się różni od angielskiej to zmienionym językiem no i nieszczęsnym start menu, rezta wszystko to samo…

Osobiście wole angielską wersje od polskiej ponieważ niechce mi się bawić w naprawianie tego co polski odział spartolił , szerokie obramowanie ikon zaznaczonych a pozatym polskie tłumaczenie nie przypadło mi do gustu.

uważam że lepiej kupić angielską viste i ewentualnie spolszczyć ją sobie choć nie sądzę by było to konieczne, viste w ang wersji obsługuje się dość łatwo