Vista plus Iplus = problem

Sytuacja wygląda tak:

Notebook Siemens Fujitsu z tego roku

Procesor AMD Turion 64x2

ATI Graphics

Wireless: Atheros

Windows: Vista Home Premium (32 bity)

Modem z iplusa : Huawei Mobile Connect Express Model E800

Problem:

instaluje wszystko zgodnie z instrukcją ,kontrola (UAC) jest off, mam prawa admina daje nawet run as admin i itak po załadowaniu pisze mi sprawdź kartę sim;/

Próbowałem już wszystkiego co mi wpadło do głowy:

-zgodność z różnymi systemami

-zmianę systemu na 32 bity

-wyłączanie UAC

-ściąganie najnowszego softu z iplus.pl

-pełny windows update

-korzystałem z http://addam.bloog.pl/id,2063532,.?ticaid=64d26

Nic mi to nie dało, bo niestety podpisałem umowę na 2 lata a teraz mi powiedzieli bezprzewodowy internet jest niekompatybilny z prockami AMD ;/

Jestem w kropce proszę o pomoc z góry dziękuje :wink:

I co z tego.

BTW

To nie jest chat

Kto Ci czegoś takiego naopowiadał? Na stronie iPlus’a nie znalazłem żadnej w wzmianki o wymaganiach sprzętowych - np. wymagany procesor. Także raczej wina nie leży po stronie procesora.

to nie jest czat? o co Ci chodzi?

Idąc dalej, na stronie Iplusa nic nie ma ale panowie w Vobisie bo tam tylko są łatwo dostępne modemy express tak mi powiedzieli. Ale skoro mówisz że twoja siostra ma iplusa i procesor amd , to nie mam pojęcia co robić.

Może jakaś inna porada , bo jak na razie dowiedziałem się tylko a może i aż tego że na AMD działają.

Zadzwoń do konsultantów Plusa i przedstaw im swój problem, w końcu za to im się placi żeby pomogli w takich sytuacjach.Skoro pojawia Ci się info .’‘sprawdź kartę sim’’ to najprawdopodobniej problem leży po ich stronie.

sęk w tym że karta jest sprawna na 2 innych lapkach które mam w domu;/ modem też. Na tym siemensie nie działa żaden modem express;/ a panowie z plusa powiedzieli mi że to kwestia konfiguracji pc, jak spytałem to jak ma wyglądać ta konfiguracja powiedzieli mi że musi być zgodna z modemem;/

to tyle , dalej szukam rozwiązania;/

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 12:48

Temat mogę uznać za zamknięty, po 2 krotnym przeinstalowaniu systemu , i ściągnięciu wszystkich sterowników udało się uruchomić modem Merlin , natomiast Hauwei dalej nie sprawny.

Dziękuje z pomoc.

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem posiadaczem lapka Fujitsu Simens amilo 2515 z vista. Zakupiłem kare Huawei E800 7.2 w salonie plusa i udałem sie do domu w celu odpalenia karty i zabawy w internecie. W domu okazało się że karta nie działa prawidłow poczym wykonałem telefon do obsługi technicznej w plusie , dowiedziałem się ze ten model lapka z ta karta nie dziła są jakieś konflikty sprzętowe. Nie odpuściłem łatwo i zaczłem grzebąć w ustawienich, steronikach i co tylko mogłem, stawałem na głowie i nic karta dalej nie działa. A teraz podaje sposób na uruchomienie Huawei E800 7.2 ktora po bardzo prostym zabiegu smiga aż miło na moim fijitsu, wpadłem na to przypadkiem. KARTE NALEŻY WSUWAĆ W GNIAZDO BARDZO WOLNO A W SZCZEGOLNOŚCI KIEDY KARTA WSKAKUJE NA STYKI I OCZYWIŚCIE UPRZEDNIO MIEĆ ODLALONEGO MENAGERA IPLUSA 100% skuteczności. Jeśli przy wolnym wsuwaniu karta zacznie migać zieloną diodą należy zamknąć i uruchomić ponownie menagera iplus karta zaczyna wtedy działać prawidłowo POZDRAWIAM :stuck_out_tongue:

sory za błedy pozdrawiam

WITAM

Wprawdzie mam modem Huawei 220 na usb, ale miałem podobny problem.

Po aktualizacji modemu do wersji 7,2 Vista przestała go obsługiwać. Problem polegał na tym, że system rozpoznawał go jako modem i jako urządzenie pamięci masoej. Rozwiązanie polegało na odinstalowaniu modemu i urządzenia pamięci masowej z poziomu panelu sterowania i kliknięciu polecenia skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. System wykrył sprzet poprawnie i od tego czasu wszystko działa idealnie.

kolego komaranubis

nie przesadzasz ? :slight_smile: zapomniałeś powiedzieć, że przed wsadzeniem trzeba umyć ręce, wypić kubek mleka i klasnąć dwa razy (raz słabiej raz mocniej) #-o

a tak na serio to co ma wspólnego wkładanie powoli karty? (tym bardziej jak jeszcze nie dotknąłeś styków)

Miałem to samo, walczyłem z różnymi sterownikami i programami na Fujitsu Siemens z vistą 32 basic i nic. Pan z obsługi klienta oczywiście nic nie wie.

Wystarczy:

1.zrobić upgrade do najnowszego biosu

2 wgrać najnowszy iPlus Menager (w moim przypadku to wer.1.94)

pozdrawiam

Zainstaluj najnowsze oprogramowanie u mnie na vista ultimate włączyć sie nie chce ten iplus manager ale połączenie masz utworzone zainstaluj sobie auto connect tylko wyłącz sprawdzanie sim lock U mnie działa

U mnie wystarczyło wejść w ustawienia->sieć. Miałem tam Huawei modem. Klik 2 razy w celu połączenia na ikonce Huawei. Po tej czynności zatwierdzałem hasło i wio. Iplus manager nie potrzebny.