Vista pod Płytą Główną SATA II

Witam,

mam problem odnośnie mojego systemu i komputera…

Procesor - Intel Core Quad Q6600

4 GB Ramu 677(czy jakoś tak)mhz

Karta Graficzna GeForce GT 8600

Płyta Główna SATA II

i to co najbardziej mnie boli - Windows VISTA x64

Chciałbym mieć pod tym sprzętem Windowsa XP, ale usłyszałem ze mi nie pojdzie bo wymagany jest 64-bitowy…a ja mam XP tylko 32bity. NIGDZIE nie moge dostac/znalezc XP 64-bitowego…

A Visty mieć nie chce bo jest porażką i powoduje u mnie mnóstwo błędów takich jak zawiasy grafiki, znikanie puliptu, itp… Poza tym wiekszosc gier nie działa pod nią a żeby zadziałały trzeba kombinowac na 10000 sposobów…

Proszę bardzo o jakiekolwiek rady… Pozdrawiam

Kto Ci powiedział, że musisz mieć XP 64-bitowego i niby dlaczego?? Jedynie przez to, że przejdziesz na Xp 32bity nie wykryje Ci w systemie 4GB ramu tylko ~3GB.

aha, no właśnie ktoś mi powiedział że wykryje mi tylko 2 gb ramu albo wcale nie pojdzie… zaś Vista zżera te swoje 512 (czy nawet więcej?) RAMU? lepiej ciągnąc na XP 32bity ?

Mamy dość zbliżoną konfiguracje komputera i ja na Viste nie nażekam. U mnie działa nawet wydajniej (chyba) od Xp. I od września nie musiałem robić żadnego formatu etc. Ale jest to moje zdanie… Jeżeli jednak chcesz przejść na xp to będzie Ci działać na 99.9% a jak nie umiesz dostosować Visty pod siebie i wolisz Xp to spokojnie możesz zmienić system, gdyż mało co wykorzysta nawet 2GB w xp…

Może masz racje, tylko co zrobić z ta Vistą żeby wszystko się w niej nie waliło?:frowning: innym problemem w niej jest to, że nie moge wprowadzic żadnego klucza do niej:/ i moge z niej korzystać tylko przez 30 dni a potem instalować od nowa… kolega przesłał mi coś w rodzaju cracka, ale też nie moge go zainstalować:( co robic? :confused:

Kupić orginał… Wtedy będziesz miał dostęp do aktualizacj sp1 etc. Po za tym przeczytaj regulamin tego forum… Piratom nie pomagamy…

był jakis kod ktory sie wpisywalo w polu uruchom i przedluzoalo termin o 30 dni max mozna bylo 2 razu cos takiego zrobic czyli 90 dni wisty legalnie

slmgr.vbs -rearm

To daje 30dni, a kod można wpisać 3 razy więc łącznie 90dni, ale radze zakupić oryginał.

(Vista 32bit) + (SP1) = koniec problemów :smiley:

Po 1. Vista x64 jest sporo szybsza niz XP a twoje problemy wynikaja najprawdopodobniej z kiepskich sterownikow.

po 2. jak Vista jest aktywowana dobrym aktywatorem to jest jak oryginal i mozna sciagac aktualizacje z WU

po 3. SP1 to podstawa bez tego nie zaczynaj.

Jak nie masz pewnych sterownikow pod x64 to zainstaluj sobie home premium x86 czyli 32 bitowa

Dokładnie ,dostosuj i bierz Vistę będziesz miał DX10 i gry z logiem Games for Windows będą Ci chodzic bo na xp to jest watpliwe , a pozatym Vista zarzadza o WIELE lepiej procesorami wielordzeniowymi.pozdro