Vista pokazuje 3 zamiast 4 rdzeni

(Nkamil1555) #1

Witam! !!

(Cosik Ktosik) #2

W menu start->uruchom->wpisz msconfig

W zakładce rozruch->opcje zaawansowane->zaznacz wykryj warstwę HAL. Zatwierdź zmiany i włącz na nowo komputer.

(Nkamil1555) #3

i nadal widzi 3 zamiast 4

Czy jest możliwość żeby to zmienić a jeżeli nie to czy w razie czego te 4 rdzenie będą wykorzystane mimo ze pokazuje 3 rdzenie????

MAM BIOS:

award software F4

Nie robiłem update bo nigdy się w to nie bawiłem

(Cosik Ktosik) #4

Zakładam, że posiadasz płytę Gigabytea z podpisu. Użyj programy @Bios (jest na płycie ze sterownikami). Najpierw zapisz kopię starego Biosu. Piszę o tym, gdyż nie raz program aktualizujący ma problemy z Biosem. Tak, więc na próbę zawsze jest lepiej najpierw odczytać stary Bios. Następnie ściągnij nową wersję (nie korzystaj z aktualizacji przez Internet). Teraz spróbuj wgrać nowy bios.

(Nkamil1555) #5

a jak wymienić bios bezboleśnie????

(Cosik Ktosik) #6

Akurat @Bios to najbardziej bezbolesny sposób. Jest jeszcze bardziej bezbolesny, a chodzi o program ETC (zobacz, czy jest zainstalowany). On ma w sobie odmianę @Bios, bardziej bezpieczną od tej zewnętrznej. Na wszelki wypadek postępuj podobnie, jak wcześniej podałem.

(Nkamil1555) #7

Witam. Oddałem komp na seriw. Zrobili upgrade bios lecz nie potrzebnie bo później się okazało że zle na początku bios ustawili i nie dobrze rozpoznawał procesor! !!