Vista pokazuje 3 zamiast 4 rdzeni

Witam! !!

W menu start->uruchom->wpisz msconfig

W zakładce rozruch->opcje zaawansowane->zaznacz wykryj warstwę HAL. Zatwierdź zmiany i włącz na nowo komputer.

i nadal widzi 3 zamiast 4

Czy jest możliwość żeby to zmienić a jeżeli nie to czy w razie czego te 4 rdzenie będą wykorzystane mimo ze pokazuje 3 rdzenie???

MAM BIOS:

award software F4

Nie robiłem update bo nigdy się w to nie bawiłem

Zakładam, że posiadasz płytę Gigabytea z podpisu. Użyj programy @Bios (jest na płycie ze sterownikami). Najpierw zapisz kopię starego Biosu. Piszę o tym, gdyż nie raz program aktualizujący ma problemy z Biosem. Tak, więc na próbę zawsze jest lepiej najpierw odczytać stary Bios. Następnie ściągnij nową wersję (nie korzystaj z aktualizacji przez Internet). Teraz spróbuj wgrać nowy bios.

a jak wymienić bios bezboleśnie???

Akurat @Bios to najbardziej bezbolesny sposób. Jest jeszcze bardziej bezbolesny, a chodzi o program ETC (zobacz, czy jest zainstalowany). On ma w sobie odmianę @Bios, bardziej bezpieczną od tej zewnętrznej. Na wszelki wypadek postępuj podobnie, jak wcześniej podałem.

Witam. Oddałem komp na seriw. Zrobili upgrade bios lecz nie potrzebnie bo później się okazało że zle na początku bios ustawili i nie dobrze rozpoznawał procesor! !!