Vista-praca, nauka, Xp - gry

(Zezal) #1

Chciałbym mieć 2 systemy. Jednym (podstawowym była by vista, drugim - do gier - xp).

Jak zrobić żeby wszystko działało ładnie (tzn. przełączanie systemów w bootloaderze)

1. Instaluje xp

2. Instaluje Viste i tyle?

Aha. Na Viście będe widział dane z windowsa, a na windowsie z visty, tak (włącznie z partycją systemową)?

(Miwidlak) #2

Jeżeli masz odpowiednio mocnego kompa do grania to w zupełności wystarczy Ci Vista jako jeden i podstawowy system;

(Zezal) #3

niestety nie mam. (r9600xt podkręcony, 1giga ramu w dual, celina d320@2.61)

dyski mam natomiast jako takie bo 250gb na sata (tutaj bym dał partycję z vistą) i 40gb na pata (tu xp)

Podzieliłbym to tak:

250:

-120gb dla visty i programów (tutaj będę także instalował gry dla xp)

-110gb jako magazyn (muza, filmy itp)

40:

-partycja dla xp - 2gb

-pliki wymiany - 4 gb

-reszta na dysk sieciowy

ale pytanie pozostaje. Czy to wszystko będzie działać? Tzn. xp będzie czysty. Same gry. Zero innych progosów, styl na win 2000, usługi papa :).

mogę tak zrobić? Będę miał możliwość wyboru systemu, bez instalacji innych boot menaDŻerów :slight_smile: ?

(Miwidlak) #4

Możesz tak zrobić.

Vista założy bootloadera z wyborem systemu operacyjnego.

(Zezal) #5

to nawet dobre rozwiązanie :wink:. Wyjda stery do visty, to skasuje xp tylko :slight_smile:

(Miwidlak) #6

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=131321 - przeczytaj jeszcze ten post :slight_smile:

(Zezal) #7

sugerujesz że lepiej wrócić do xp, a jak przyjdzie "co do czego" to po prostu aktualizować?

(Miwidlak) #8

Nie, tylko chciałem zwrócić Twoją uwagę na różną możliwość zainstalowania Visty przy obecnie posiadanym systemie.

(Zezal) #9

no ale ja posiadam viste w chwili obecnej :slight_smile:

(Grzesiek1) #10

Przecież już są

tu masz do NVIDI Sterowniki dla Windows Vista pod karty NVIDI w różnych wersjach opisane nawet nowe beta sie znalazły.

tu masz do ATI Sterowniki dla Windows Vista pod karty ATI

(Zezal) #11

no ale takie jakieś "podrasowane"...żeby gry na viście chodziły tak samo jak na xp...jeśli do możliwe.

(Grzesiek1) #12

Na dzień dzisiejszy to są najlepsze sterowniki pod Vista w wersji finalnej.

(Zezal) #13

dobra robie tak, jak powiedziałem. Xp z samymi grami, vista wszystko inne.