Vista-praca, nauka, Xp - gry

Chciałbym mieć 2 systemy. Jednym (podstawowym była by vista, drugim - do gier - xp).

Jak zrobić żeby wszystko działało ładnie (tzn. przełączanie systemów w bootloaderze)

  1. Instaluje xp

  2. Instaluje Viste i tyle?

Aha. Na Viście będe widział dane z windowsa, a na windowsie z visty, tak (włącznie z partycją systemową)?

Jeżeli masz odpowiednio mocnego kompa do grania to w zupełności wystarczy Ci Vista jako jeden i podstawowy system;

niestety nie mam. (r9600xt podkręcony, 1giga ramu w dual, celina d320@2.61)

dyski mam natomiast jako takie bo 250gb na sata (tutaj bym dał partycję z vistą) i 40gb na pata (tu xp)

Podzieliłbym to tak:

250:

-120gb dla visty i programów (tutaj będę także instalował gry dla xp)

-110gb jako magazyn (muza, filmy itp)

40:

-partycja dla xp - 2gb

-pliki wymiany - 4 gb

-reszta na dysk sieciowy

ale pytanie pozostaje. Czy to wszystko będzie działać? Tzn. xp będzie czysty. Same gry. Zero innych progosów, styl na win 2000, usługi papa :).

mogę tak zrobić? Będę miał możliwość wyboru systemu, bez instalacji innych boot menaDŻerów :slight_smile: ?

Możesz tak zrobić.

Vista założy bootloadera z wyborem systemu operacyjnego.

to nawet dobre rozwiązanie ;). Wyjda stery do visty, to skasuje xp tylko :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=131321 - przeczytaj jeszcze ten post :slight_smile:

sugerujesz że lepiej wrócić do xp, a jak przyjdzie “co do czego” to po prostu aktualizować?

Nie, tylko chciałem zwrócić Twoją uwagę na różną możliwość zainstalowania Visty przy obecnie posiadanym systemie.

no ale ja posiadam viste w chwili obecnej :slight_smile:

Przecież już są

tu masz do NVIDI Sterowniki dla Windows Vista pod karty NVIDI w różnych wersjach opisane nawet nowe beta sie znalazły.

tu masz do ATI Sterowniki dla Windows Vista pod karty ATI

no ale takie jakieś “podrasowane”…żeby gry na viście chodziły tak samo jak na xp…jeśli do możliwe.

Na dzień dzisiejszy to są najlepsze sterowniki pod Vista w wersji finalnej.

dobra robie tak, jak powiedziałem. Xp z samymi grami, vista wszystko inne.