Vista; problem z uruchomieniem

Witam

Wczoraj na VISCIE SP1 pojawił mi jakiś blue screen i teraz podczas uruchamiania systemu pojawia mi się okienko z paskiem przewijania “trwa ładowanie plików przez system”. Za chwile znowu reset i pojawia się okienko “odzyskiwanie po błędzie systemu”. Klikam w “uruchom narzędzie do naprawy systemu”; coś się naprawia a potem klikam w uruchom system normalnie i system się ładuje. Wszystko działa normalnie do ponownego restartu. Wówczas znowu trzeba wykonać to samo. Dlaczego tak się stało ? Siedziałem normalnie na internecie…

to chyba znowu jakaś dupna poprawka… Ja wczoraj zainstalowałem jakąś nową i teraz przy uruchamianiu systemu po ttym pasku ładowania mam czarny ekran. Trwa to jakąś minutę i potem działa normalnie, pojawia się panel logowania i system działa.

Być może to nie jest ta sama przyczyna, ale nie chcę tworzyć nowego tematu. Prosze o odp. tutaj

mam to samo. wczoraj instalowały się 2 poprawki:

  • baza wirusów do Windows Defendera, oraz

  • jakaś poprawka poprawiająca zgodność Visty ze starszymi programami

i chyba ta druga poprawka coś namieszała, bo po ekranie bootowania miałem co najmniej przez minutę czarny ekran :?

to chyba będę mieć to samo; idzie ją jakoś usunąć ?

możesz przywrócic system do ostatniego utworzonego punktu przywracania. Inna opcja to jedynie czekać aż info o tym błędzie dotrze do microsoftu i wydadzą kolejną poprawkę. I mi chyba to zostało, bo ostatnio punkt przywacania tworzyłem 2 miesiace temu… no ale jakos zniosę na razie tą minutę ciszy…

aha tylko ja nie mam włączonej opcji przywracania systemu :frowning:

na razie musimy czekać. może znajdzie się ktoś, kto wie jak to naprawić

rafal7007 , jeżeli system można załadować to wejdź w:

  1. PPM na komputer i właściwości -> zaawansowane ustawienia systemu

  2. w sekcji uruchamianie i odzyskiwanie, przycisk ustawienia

  3. w sekcji awaria systemu, odznacz automatycznie uruchom ponownie

napisałem, że idzie go uruchomić; wszystko działa normalnie aż do następnego zrestartowania laptopa :slight_smile: jak wrócę do domku to zobaczę czy to coś pomoże

Panel Sterowania -> Windows Update -> Wyświetl historię aktualizacji -> znajdź po dacie ostatnie aktualizacje

Panel Sterowania -> Programy i funkcje -> Wyświetl zainstalowane aktualizacje -> Zaznacz i odinstaluj (może pomoże)

Wpisz numer poprawki w wyszukiwarkę na stronie:

http://www.microsoft.com/downloads/Brow … tegoryid=7

Pobież ją recznie i zainstaluj ręcznie. Może pomóc.

Przy ponownym włączeniu problem już nie wystąpił. To był widocznie “jednorazowy wybryk”, na szczęście.

usunięcie i ponowne zainstalowanie poprawki nie pomogło