Vista problem z zapisywaniem danych na dysku

Witam. MAm na laptopie Windowsa Viste Home Basic (wcisneli mi ja ;/). Gdy załoze sobie konto na GG wszystko dziala ok ale po nastepnym uruchomieniu laptopa od poczatku musze to robic…i tak za kazdym razem…

podobnie jest np jak gram w Heroes 3…gra nie moze np zrobic Autozapisu bo Vista nie pozwala jej zapisywac danych na dysku.

Wie ktos co z tym fantem mozna zrobic?

z góry dziekuje

Pzdr

Zapewne masz ograniczone uprawnienia np. zwykły user…

wlasnie ze nie mam bo jestem na administratorze i wszystkie uprawnienia mam

Spróbuj tak:

prawoklik na ikonę GG -> właściwości -> zakładka Zgodność. Na dole zaptaszkuj “uruchamiaj jako administrator” (czy jakoś podobnie - nie pamiętam dokładnie). Zastosuj zmiany i odpal GG.

Tak samo zrób np. z Heroes.

to juz wczesniej sprawdzalem i nie pomaga

Jeżeli masz dwa dyski - zainstaluj GG na drugim dysku

w katalogu GG utwórz katalog Users

Przenieś zawartość c:\USER\nazwa użytkownika\Gadu-gadu do nowo utworzonego Users

skasuj katalog gadu-gadu w c:\USER\nazwa użytkownika\

Co do położenia tego katalogu c:\USER\nazwa użytkownika\gadu-gadu nie jestem do końca pewien ale spróbuj go wtedy zlokalizować.

Jedyna wadą tego rozwiązania jest to że jeżeli mamy kilku użytkowników komputera ze swoimi kontami na gadu to teraz wszyscy będą widzieli konta pozostałych przy zmianie użytkownika z gadu.

załóżmy że to będzie działało…

a jak zrobic zeby inne programy/gry mogly zapisywac swoje pliki?

To ja przy okazji nie stawiając nowego topicu zapytam.

Na lapku mam Viste Home Premium. Da się jakoś wyłączyć w Viscie te irytujące potwierdzenia każdej operacji jaką się wykonuje? Chodzi o to że przy każdej operacji, czy to kopiowanie, isntalowanie, uruchamianie czy kazdej inne próbie zrobienia czegoś Vista wypluwa monit czy chce kontynuować daną operację i musze kliknać “TAK, KONTYNUŁUJ, WYŚWIETL, ZEZWALAJ” itp. Naprawde jest to irytujące.

Nie wiem czy to coś pomoże ale warto spróbować. Ponieważ wersja home jest uboga o pewne sprawy dotyczące przejmowania na własność może sprawdź na początek cz z linii komend możesz wpisać komendę CACLS.EXE /? - program na pewno jest w Windowsie XP czy w viście - nie wiem. Przypatrz się na jego składnię i może coś pokombinuj jakby był.

Jeszcze inna taka rzecz która mi się nasuwa to fakt że w Viście nie ma katalogu Documents and setings a jest tylko przekierowanie do niego ze wskazaniem na katalog USER - może gra nie potrafi poradzić sobie z tym przekierowaniem a Save-y chce właśnie tam zapisać.

Gdzieś o tym czytałem ostatnio tylko nie wiem czy na forum czy w gazecie - jak znajdę to dam znać chyba że ktoś inny wcześniej Ci odpowie.

niema tego programu ;/

Vista to /cenzura/