Vista - problemy


(pysiu) #1

Panowie i panie czy w tej Becie to IE jest czy nie bo ikonki są a się nie uruchamia przeglądarka :wink: drugi problem czy jakoś można Firewalla wyłączyć :wink:


(aju) #2

IE jest. Jakby go mogło nie być :slight_smile:

Firewalla na pewno też da się jakoś wyłączyć (chyba)

Popatrz w panelu sterowania, na swoim ustawieniu połączenia, w usługach (uruchom (run) => services.msc) :slight_smile:


(aero) #3

A czy w procesach siedzi IE ?

Jak tak to zamknij wszytskie procesy z IE i sprawdź jeszcze raz :wink:

Instalowałes jakieś updaty na viście ?

Można :wink:

Tak jak w xp 8)


(pysiu) #4

no nic mi nie działa a może mam za wolny komputer do tego systemu

Sepron +2500 ( 1750 ) 1giga pamięci ddr i radeon 9550 128 megowy :wink:


(aju) #5

Wystarczajacy aby pociągnąć vistę (może bez bajerów ale pociągnie).

Ale sprzęt nie ma nic do tego czy będzie IE lub czy da się wyłączyć firewalla. :?

Pysiu co do firewalla: nie udało Ci się wyłączyć? Spróbuj zainstalować jakiegoś zewnętrznego to może sam się wyłączy :slight_smile:


(pysiu) #6

procesor jest na 100% przez co nie mozna nic wlączyc nawet instalki bo zaraz sie zwiesi okienko :wink: tragedia co oni zrobili


(Zbych ) #7

U mnie na P4 3Ghz , 2x256Mb ramu , radeon 9550 , vista zadziwiająco dobże działa , obciążenie procka bardzo niewielkie kilka procent , za to pamięci pożera strasznie około 380Mb , ale działa nawet stabilnie , nie mam żadnych problemów z zainstalowaniem programów oczywiście tych co się da zainstalować , bo bardzo niewiele z vistą działa , instalowałem też wersje 64bitową no ta dopiero daje popalić , niby by miała działać szybciej jak 32bitowa ale niestety tragedia co chwila zwiechy , nie mówiąc już o tym że nie chce współpracować prawie z żadnymi sterownikami (grafika , dzwięk ) nawet te które są w systemie zawodzą. Chciało by się viste potestować ale nie ma sensu , skoro nie ma stabilnego oprogramowania ( komunikatora ) np. GG niby działa ale bardzo opornie( edytora tekstu coś w rodzaju worda czy też excela) narazie bede czekał aż pokaże się więcej programów kontabilnych , nie chce mi się co chwila w biosie dysków przełanczać, (nie ryzykowałem instalki visty na partycji dysku podastawowego a zainstalowałem na drugim dysku podłaczonym do SATA)


(aju) #8

Jak to MS ;]

Spróbuj powyłączać wszystkie efekty graficzne w tym efekt aero.

Jaki proces tak obciąża system?

Nie chce mi się zbytnio wierzyć ale może już złapałeś wirusa :stuck_out_tongue:


(aero) #9

Ja miałem już wira na viście "P

Pysiu wklej loga to sprawdzimy co się dzieje :mrgreen:


(Azpr) #10

no nie gadaj, serio? kurde toś mnie chłopie teraz zaszył, kurde to jest niesamowite ze na takim sprzecie vista działa, Panowie święto, proponuje sie napic [soczku oczywiście]

pozatym nie zapominajcie ze to BETA nie ma w niej wszystkich komponentów, sterownikow czy plikow odpowiadajacych za kompatybilne działanie systemu z aplikacjami...

co do IE zainstaluj je ponownie :wink:


(pysiu) #11

po kilku instalacjach stwierdziłem ze blokada neta była spowodowana przez noda a złużycie procka przez bajery jak wyłączyłem ma 3-9% złużycia procka :wink:


(Maney691) #12

Ludzie, mam sprzęt jak w podpisie i Vista u mnie działa! Nie jest to co prawda to samo co "kochany" zoptymalizowany XP-ek , ale jestem pod wrażeniem ! Zwiech w czasie pracy nie mam, problemy sie pojawiają dopiero z instalacją niektórych programów ( GG , Daemon , Nero 6 , SubEdit Player) i ze sterami do SAGEMa do NEO. RAMu zużywa tak 300-330MB, procka do 6%.


(Tomcio835) #13

a mi przy instalacji gdzie zaczyna kopiowanie wsytakuje bład i koniec :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


(Myszonus) #14

ja błąd - może tak podasz więcej danych - Vista potrzebuje 15 Gb - dałeś jej tyle :?:


(Tomcio835) #15

dałem jej 25 giga

A błąd jakis error"nazwa pliku" i finito

Pewnie bład plików :confused:


(Maney691) #16

serenity15 ściągałeś ze strony MS czy przez p2p ? Pewnie jakiś błąd ci sie wkradł :slight_smile: ściągnij jeszcze raz :smiley: Że też MS nie daje sumy kontrolnej do sprawdzenia poprawności ściągniętego pliku! Rozumiem 600MB ale nie 3-4GB !!


(Diver8) #17

ogólnodostępny link do ściągnięcia Windows Vista tu 32 bit wersja:

http://download.windowsvista.com/previe ... EN_DVD.iso

więcej chociażby na:

http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/


(El Presidento) #18

Nie zapomnij ze aby zainstalować potrzebny jest klucz, lepiej sie zarejestrować otrzymuje się w mailu klucz i link do ściagniecia :roll:


(Tomcio835) #19

sciagnąłem z MS

sciagnąłem z MS. no i 3 Giga poszło sie ... paść

Złączono Posta : 21.06.2006 (Sro) 8:53