Vista: Programy, ściągnięcie instalki, działanie sterowników

witam

mam pytania odnosnie visty

  1. czy w viscie nie bedzie mozliwosci instalowania i uzywania nelegalnego oprogramowania?? slyszalem pogloski na ten temat ale chce sie dowiedziec

  2. czy jest jeszcze jakas witryna/serwer gdzie mozna sciagnac viste rc1? mam (chyba) beta 1 a chce przed zakupem miec pewnosc wyboru

  3. czy jesli zainstaluje moja beta 1 i wszystkie sterowniki beda dzialac cacy to beda dzialac w finalnej wersji (tzn czy nie bedzie problemow pozniej)?

czytalem wiele postow jednak na zadne z tych pytan nie znalazlem odpowiedzi, jesli jednak jest to plz nie krzyczcie - jestem nowy :F

Ad. 1: Nie da się tego technicznie na poziomie systemu wymusić dla jakiegokolwiek oprogramowania - sama Vista jednak będzie miała bardziej restrykcyjne zabezpieczenia antypirackie niż XP.

Ad. 2: Niestety pobieranie jest już zakończone, podobnie jak program beta. Windows Vista to już ukończony komercyjny produkt.

Ad. 3: Beta 1 jest bardzo stara i w związku z tym nie polecam jej instalacji - jest to jeszcze niezbyt stabilna wersja, poza tym nie zawiera wszystkich funkcji wersji finalnej. Co do sterowników - generalnie tak, ale nigdy nie można mówić ze 100% pewnością czegokolwiek o wersjach beta :wink: Zwłaszcza porównując tak stary build jak Beta 1 (to bodajże Q3 2005 był o ile pamiętam?)

Lipiec 2005 :wink: Docent.

czy vista rc 1 build 5744 wystarczy do sprawdzenia sterow do calego mojego sprzetu?

pamiętaj, ze praktycznie wszystkie stery jakie do tej pory wyszły są przeznaczone pod xp, teraz dopiero producenci sprzętu masowo będą wydawać sterowniki do sprzętów pod windowsa viste, pamiętajtakże że nie wszystkie sterowniki są jak narazie kompatybilne z vista :wink:

trzeba po prostu czasu, aż twórcy sterów jak i programów zaczną wydawać wersje kompatybilne z vista, u mnie np. instalacja sterowników do drukarki zakończyła się bluscreenem :confused:

Ja nie mam problemów ze sterownikami. Nawet do SB Live!.

@mALuTi: 5744 to raczej rc2 i raczej nie wystarczy, bo w 5744 nie chodził mi tuner avertv a w RTM mi chodzi.