Vista psuje pasek zadań

Witam

Mam problem, ponieważ vinows vista Home Premium psuje mi pasek zadań, robi sie czarny, nie widac zegara,

Jesli by ktos znal przyczyne , a moze musze jakas poprawke sciagnac to bylbym bardzo wdzięczny :wink:

Pozdrawiam

chmmm…czyżbyś miał zainstalowane nasze cudowne polskie padu-padu?? bo wiem że kiedyś wyprawialo ono niezłe cyrki na tym systemie…może nie wszystko ekipa gy-gy naprawiła…

gg mam a to moze byc od tego?

Raczej nie, też mam i wszystko działa…

a to się dzieje jak gg jest włączone??

Hm ciezko powiedziec bo ciagle mam gg wlaczone.

To je wyłącz na chwilę…

Problem stanowi jedna z aplikacji, która gryzie się z interfejsem aero. Nalezy ją wyrzucić z paska lub też całkowicie odinstalować.

Kolego a co konkretnie mam zrobic krok po kroku ?

Wpierw trzeba zdiagnozować, która z aplikacji jest za to odpowiedzialna. Przy użyciu msconfig zerknij jakie aplikacje podczas startu ładują się do paska (zakładka autostart) i je kolejno wyłączaj -> restart kompa

Inna metoda związana jest z zabijaniem procesów tychże programów, które znajdują się w pasku, a następnie zrestartowanie powłoki, czyli należy zabić proces explorer.exe, a następnie ponownie go uruchomić.

Gadu-Gadu nadal powoduje problemy z Vista. U niektórych są u niektórych nie, proponuje przejść na alternatywę.

te objawy o których mówisz są niestety albo i stety sprawka GG.

Zawsze właśnie miałem takie problemy, od kiedy używam alternatywy problem sam zniknął :wink:

wystarczy instalować aktualizacje do visty, i problemu nie ma

nie jest to prawdą, bynajmniej częściową :wink:

Problemy z gadu nawet przy zaktualizowanym kompie występują :wink:

proponuje przejsc na AQQ

Lub Pidgin

ja nie mam żadnych problemów

jezu… Ty możesz nie mieć, ale inny user Visty może mieć. Możliwe, że jak będziesz korzystał z 8.0 betki to problem zniknie.

Beta 8.0 to żal… użyj jakiegoś zamiennika…

Wg. mnie powinen zainstalować i samemu stwierdzić czy żal… czy może nie… Sam osobiście korzystam z AQQ, bo całe GG to beznadzieja. Ale są gusta i guściki.