VISTA, RAID dziwny problem

Siema ogólnie chodzi o to, że: dwa dyski w RAID0 na asusie p5b - czyli jeden dysk p odłączony normalnie, drugi na kablu SATA->ESATA czy jak kto woli: sata typ I do sata typ L. Pod XP musiałem sobie wrzucić stery do raidu do instalki, ktoś gdzieś tam kiedys napisał, że pod vistą nie trzeba sterów, nie w moim przypadku:)

Ogólnie wygląda to tak, że Vista prosi o stery, dostaje je i niby wygląda ładnie, ale po instalacji restart i tu się zaczyna problem. Ogólnie to nie słychać dysków, a loader (o ile mozna to tak nazwać) visty pracuje około 5-10 sek i restart, przy próbie naprawy systemy, jak się poda stery to widzi instalacje visty ale naprawić nie może:O Informacja o błędzie jest bardzo znikoma… I wynika z niej tylko tyle, że jest problem external media, czyli jednym z dysków, poradził ktoś sobie kiedyś z czymś takim???

Dodam, że vista64bit.

Wszystkie dyski SATA I czy pod Xp czy pod Vista potrzebują sterowników RAID … Przy SATA II wyeliminowano ten problem. Ściągnij nowsze niż masz z neta, konkretnie pod twą Viste, znajomy raz przez pośpiech podawał sterowniki do 32 bitowej Visty, niby wszystko oki a podobny problem miał :slight_smile:

racja tego nie napisałem, ale od razu zrobiłem - efektów nie było…

Czekaj bo może ja źle rozumiem. Chcesz 2 dyski zrobić w RAID 0 tak ?? :smiley:

Czy chodzi może o to by w ogóle działały pod VIsta ?? :slight_smile:

powiem tak - miałem zbudowany raid0 i nie było pod XP problemów, i chciałem mieć tez pod vistą owy radi ale się coś sypało i nie chciała się vista na tym odpalić:) i szukam rozwiązania - tzn, jak zrobiź żeby pod vistą ten raid zrobić i żeby byłon widoczny dłużej niz tylk ow trakcie instalacji:)

Masz dokładnie 2 identyczne dyski, ta sama partia, seria, itp itd ?? :slight_smile: Czytałem już gdzieś, że Vista ma problemy z niektórymi parami dysków w RAID 0 … podobno Sp1 to rozwiązuje … 1300mb jedyne … to musi coś naprawiać :slight_smile:

Dodatkowo bym sterowniki płyty głównej zaktualizował i BIOS :slight_smile:

dyski nie są takie same… w sumie producent ten sam, pojemności, ale nie są identyczne jeden jest sata1 drugi sata2… bios jest “w miarę aktualny” i nie ma nowych żadnych poprawek tyczących się raidu, tylko z obsługą cpu,

Najdziwniejsze dla mnie jest, że instalacja przebiega normalnie… dopiero po restarcie nie widzi dysków.

nicrs ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.