Vista rozłancza internet. Czemu?

(Matuluka) #1

formata robiłem tydzień temu wcześniej tego problemu nie miałem ale teraz co ok 4 godz. vista (nie wiem jak ona to robi ) ale autoconect pokazuje że jestem połączony ale nic nie działa.czasem działa jeszcze bitcommet ale już firefox nie i skype czaem na odwrót zależy co był wcześniej włączone.Wiecie możę czemu. wiem że najłatwiej jest zrobić formatka ale nie wiem czy to konieczne

(aero) #2

Łączysz się za pomocą neostrady ?

Jaki modem i jakie sterowniki miałeś wgrywane ?

Czasami pomaga przypisanie adresu IP na stałe

(Matuluka) #3

mam modem zxdsl 852 mam stery od xp ale wcześniej nie miałem z tym problemu bo działało z 3 miechy na viście puki mi sie nie posypała.

A jak mam przypisać stełe ip??

(Daniel Okrynski) #4

Mam ten sam kłopot, tyle że jestem podłączony do netu poprze modem kablowy, a po drodze mam router. Zgodnie z sugestiami wpisałem na stałe IP, bramki, podsieci i DNS-y, a problem jak był tak jest. Ciekawe jest to, że jednocześnie podłączone komputery do netu, ten z Vistą traci połączenia, natomiast ten z XP i linux SUSE nie.Pomijam nawet router i bezpośrednio modem podłączam do eth i problem nadal istnieje. Doczytałem, że problemem jest w ICS i dopóki MS nie poprawi tego to problem będzie występował w większym lub mniejszym stopniu. Na stronach MS narazie nie przyznają się do tego problemu, dlatego nie ma rozwiązania, tylko jakieś lakoniczne rozwiązania typu sprawdź czy na pewno masz podłączony modem itp

Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie lub pomysł warto sprawdzi

Pozdrawiam

(Cypriandanel) #5

Zmień sobie modem do neostrady. SpeedTouch 330 jest stokroć lepszy ze wszystkich modemów. Nie wspomnę już modem bezprzewodowy który ma dziurę w zabezpieczeniu. :smiley:

(Iamatrancemaniac) #6

Może od razu niech zmieni całego kompa i system ? Z całym szacunkiem, ale co za idiotyczny komentarz.

A wystarczyło trochę poszukać: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=141311

(Cypriandanel) #7

Pewnie panu matuluka nic nie pomogło to co cytował geek. Neostrada a Dialog to jest inna działka.

(Iamatrancemaniac) #8

Czy ty w ogóle czytasz całe tematy czy rzucasz okiem na słowa kluczowe i zamykasz stronę ? Przeczytaj obydwa wątki raz jeszcze, a zrozumiesz, że problem jest dokładnie ten sam - modem czy ISP nie mają tutaj żadnego znaczenia.

(Matuluka) #9

zrobiłem co sugerowaliście.poczekam na rezulaty