Vista - samoczynny restart

Witam

Mam problem z Vistą. Otóż co kilka godzin system samoczynnie się resetuje. Nie ma przy tym żadnego komunikatu. Tak jak bym wcisnął przycisk restart. Pomóżcie !

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Ten Pan ma pewnie ten sam problem co ja…

Komp restartuje się po parudziesięci minutach pracy, tak sam z siebie…

Żadnych BSODów, żadnych wadliwych RAM’ów, lepsze chłodzienie nie pomaga…, Wymiana zasilacza też nic.

Jedyne co może mi pomóc to wymiana karty graf, iż bardzo się grzeje [w spoczynku 55C, w stresie ponad 70C]

Jak na razie nikt nie rozwiązał problemu.

A kolega ma pewnie też problem z którąś częścią komputera :slight_smile:

Jak masz możliwość to po pożyczaj od kolegów części i sprawdzaj, a jak nie… to kontroluj temperatury EVERESTem Ultimate :slight_smile:

Sprawdź temperaturę procesora w BIOSie. Wyłącz automatyczne uruchomienie komputera po wystąpieniu BSOD. Gdy znów się pojawi BSOD zapisz sobie jego kod :slight_smile:

Przywołaj aplet System w Panelu sterowania, przeskocz na kartę Zaawansowane i kliknij przycisk Ustawienia w rubryce Uruchamianie i odzyskiwanie. Opisany powyżej problem występuje, jeśli w tym oknie jest zaznaczone pole wyboru Automatycznie uruchom ponownie.

Aby mieć możliwość zapoznania się z komunikatem alarmowym, naciśnij kilkakrotnie klawisz [F8] przed rozruchem systemu. Następnie wybierz opcję wyłączającą automatyczny restart przy błędach systemowych.

zapoznaj się z http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/681,1 … ws_XP.aspx

Pozdrawiam :slight_smile: