Vista - ścieżka rozruchu systemów


(Krek12) #1

Zainstalowałem Vistę jako drugi system do wyboru z XP. Po okresie testowania sformatowałem partycję D z Vistą i zainstalowałem ją na dysku C, po XP. Obecnie mam na partycji C tylko Vistę. Problem jest w tym , że każdorazowo przy rozruchu system domaga się podania ścieżki wyboru systemu /Vista albo Vista /. Komputer widzi jeszcze dwa systemy Vistę z D i obecną z C. Może ktoś miał podobny problem lub wie jak to pole wyboru usunąć ?


(Technik Elektro) #2

wklej zawartość pliku boot.ini


(Mireczek) #3

A od kiedy w Viście jest boot.ini?

Polecam: VistaBootPRO


(mysz 1) #4

Najprościej jest wyłączyć czas wyświetlania lub ustawić na "0"

Wejć można przez system lub właściwości komputera .


(Becquerel3) #5

Jako że w Viście zabrakło kochanego boot.ini możesz się bawić w wierszu polecenia z BCD.exe tyle , że musiałbyś najpierw obczaić wszystkie polecenia. Więc poprę tylko zdanie Mireczek- zainstaluj na Viście narzędzie VistaBootPRO i z jego poziomu (już normalny tryb graficzny) usuniesz zbędną ścieżkę do XP-ka.


(Technik Elektro) #6

owy "plik" jest ale został przeniesiony do sektora rozruchowego za pewne.


(Krek12) #7

Feniks 3 komp pokazuje tylko ścieżki do Visty a nie XP-ka.

Mysz 1 tak zrobiłem wcześniej, ale na chwilę cała strona ze ścieżkami wyskakuje. We właściwościach systemu / uruchamianie i odzyskiwanie / są tylko dwie Visty.

Mireczek! Gdybyś coś więcej napisał na temAt VistBottPRO - jak znaleźć ten plik to byłbym wdzięczny.


(Krek12) #8

Po próbach z programem VistaBott PRO sprawa została załatwiona - dziękuje wszystkim za pomoc w szczególności Mireczkowi za właściwe naprowadzenie.