Vista się nie bootuje!

(Rzeznik95) #1

Witam!

Mam duży problem... Mianowicie nie mogę zainstalować Visty na swoim kompie. Wydzieliłem sobie z partycji C: (nie ma na niej systemu, XP mam zainstalowaneo na D: ) 40 GB, specjalnie na Vistę. Wkładam płytę do napędu, restartuję kompa, w BIOS'ie ustawiam boot'owanie z DVD i... lipa. Nie chce się bootować! Najlepsze jest to, że podczas próby startu z płyty nie pali się kontrolka napędu, ani nie słychać, żeby pracował! Płyta jest w porządku, system z tej płyty bez problemu zainstalowałem na wirtualnym kompie (emulacja w VirtualBox). Mam jeden napęd (nagrywarka DVD Pioneer), a bootowanie mam ustawione tak:

07112008087hp7.th.jpgthpix.gif

System to Windows Vista Ultimate SP1 PL 32bit, a mój komp to:

Procek: Intel Pentium Dual-Core E2180 @ 3 GHz

Płyta: Gigabyte GA-P35-DS3L

Karta grafiki: Zotac GeForce 9600GT AMP! Edition

RAM: A-Data 1GB 800 MHz CL5 (niedługo dokupię drugą kostkę, więc bez obaw)

Zasilacz: Mode Com FEEL II 450W (ale odziedziczę Pentagrama SilentForce 500W od bracholka).

Mam jeszcze małe pytanie: czy tu -

07112008088ch6.th.jpgthpix.gif

• nie powinien być też napęd DVD? Bo jest tylko dysk (Samsung SP 250GB). Poprosiłem też o pomoc "wujka Google"... Wyczytałem, że coś takiego może być spowodowane uszkodzeniem BIOS'u. Czy to może być to?

Proszę bardzo o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkich!

(Cosik Ktosik) #2

Na tym drugim ekranie wejdź po kolei do każdego kanału IDE i sprawdź czy wszystko jest na Auto. Jeżeli jest tam możliwość detekcji podpiętego urządzenia, to skorzystaj z niej.

Czy pod XP napęd działa?

(Rzeznik95) #3

Pod XP śmiga ideolo. Nie miałem żadnych problemów. Co do kanałów to sprawdzę, za chwilę napiszę jakie są efekty :slight_smile:

EDIT:

W kanale 2 Master, 4 Master i 4 Slave wygląda tak:

07112008089ai4.th.jpgthpix.gif

A co do detekcji... Chodzi o opcję "IDE Auto-Detection"?

PS: Sorry za kiepską jakość zdjęć, ale nie mam innego aparratu niż ten z komórki...

EDIT 2:

We wszystkich kanałach IDE zmieniłem na "Auto", a potem w każdym kanale dałem "IDE Auto-Detection". W kanale 4 Master znalazł Pioneer DVD-R/RW czyli moją nagrywarkę :slight_smile: Ustawiłem bootowanie z płyty i wszystko śmiga! Właśnie piszę z mojej nowo zainstalowanej Visty! Dzięki, cosik-ktosik!!