Vista sie nie wlancza

Mam taki problem jak viste wyłącze i później chce ja włączyć to mi się nie chce załadować muszę wyłączyć kompa i potem go znowu włączyć żeby vista się załadowała i potem chodzi dobrze i jak włączam kompa to wybieram opcje uruchom normalnie system, na począdku chodziła dobrze ale brat chyba cos pogrzebał bo siostra coś mówiła że coś tam grzebał. Wkładałem już płytkę z vista i wybrałem opcje napraw komputer i nic to nie dało raz kiedyś mi się włączy za pierwszym razem ale bardzo rzadko jeszcze wybrałem opcje uruchom viste w ostatnio poprawnych ustawieniach (czy coś takiego) i nic to tez nie pomogło.

asdfghjkl12345 , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ponowne zainstalowanie winda powinno pomóc, szybciej do zrobienia, niż szukanie małej luki.

Ale to też może być wina dysku, ale wątpię, ale nie wykluczaj takiej możliwości.

Próbuj reinstalem!

dokładnie sprubój zrobić instalacje systemu bez formatu…

mojm zdaniem powinieneś jeszcze raz zainstalować !!

ja nie krzycze na nikogo

no nie wiem. Wykrzyknik tak samo jak i wykrzykniki oznaczają krzyk… Więc nie używaj znaków, których nie znasz znaczenia…

Ale mam sformatować dysk na którym jest Vista czy mam instalować viste bez formatowania na tym samym dysku?

Masz wybór. Albo uruchamiasz windowsa, wkładasz nośnik z vistą i dajesz uaktualnienie(instalacja bez formatowania dysku) albo uruchamiasz kompa z płyty, robisz format i instalujesz… Ja na Twoim miejscu radziłbym dać uaktualnienie, bo przynajmniej nie będziesz się musiał bawić w kopiowanie danych…

A te uaktualnienie visty jak się robi? Krok po kroku.

Włożysz płytę, podczas działania systemu i gdzieś w meni będzie funkcja żeby nie instalowa całkiem na świeżo.