Vista sie nie wlancza

(P Dawid1) #1

Mam taki problem jak viste wyłącze i później chce ja włączyć to mi się nie chce załadować muszę wyłączyć kompa i potem go znowu włączyć żeby vista się załadowała i potem chodzi dobrze i jak włączam kompa to wybieram opcje uruchom normalnie system, na począdku chodziła dobrze ale brat chyba cos pogrzebał bo siostra coś mówiła że coś tam grzebał. Wkładałem już płytkę z vista i wybrałem opcje napraw komputer i nic to nie dało raz kiedyś mi się włączy za pierwszym razem ale bardzo rzadko jeszcze wybrałem opcje uruchom viste w ostatnio poprawnych ustawieniach (czy coś takiego) i nic to tez nie pomogło.

(Frog) #2

asdfghjkl12345 , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Mateuszlak) #3

Ponowne zainstalowanie winda powinno pomóc, szybciej do zrobienia, niż szukanie małej luki.

Ale to też może być wina dysku, ale wątpię, ale nie wykluczaj takiej możliwości.

(Keymen3) #4

Próbuj reinstalem!

(Piotrkijak) #5

dokładnie sprubój zrobić instalacje systemu bez formatu...

(Mate93) #6

mojm zdaniem powinieneś jeszcze raz zainstalować !!

(Piotrkijak) #7

(Mate93) #8

ja nie krzycze na nikogo

(Piotrkijak) #9

no nie wiem. Wykrzyknik tak samo jak i wykrzykniki oznaczają krzyk... Więc nie używaj znaków, których nie znasz znaczenia...

(P Dawid1) #10

Ale mam sformatować dysk na którym jest Vista czy mam instalować viste bez formatowania na tym samym dysku?

(Piotrkijak) #11

Masz wybór. Albo uruchamiasz windowsa, wkładasz nośnik z vistą i dajesz uaktualnienie(instalacja bez formatowania dysku) albo uruchamiasz kompa z płyty, robisz format i instalujesz... Ja na Twoim miejscu radziłbym dać uaktualnienie, bo przynajmniej nie będziesz się musiał bawić w kopiowanie danych...

(P Dawid1) #12

A te uaktualnienie visty jak się robi? Krok po kroku.

(Keymen3) #13

Włożysz płytę, podczas działania systemu i gdzieś w meni będzie funkcja żeby nie instalowa całkiem na świeżo.