Vista się wiesza

Witajcie. mam procek Intel Core2Duo 1,86GHz na rdzeń, 2GB RAM, grafę GF7600GT, płytę Gigabyte GA-965p-S3, dwa dyski seagate (jeden 40 gb, systemówka, drugi 320gb SATA). Zainstalowaną mam wersję Ultimate, jest na bieżąco aktualizowany. Problem polega na tym, że w różnych, przeróżnych momentach komputer się zawiesza. Zauważyłem, że najczęściej dzieje się to pry bardziej mocożernych pracach (gry). Co to moe być? Komputer jest chwilowo rozłożony na czynniki pierwsze z powodu obudowy (ma przebicie). Płyta główna leży na parkiecie. Czy to może być przyczyną/ jeżeli nie to co to jest? z góry dziękuję za odpowiedź.

Jaki masz zasilacz do tego?

Chieftec 400W

tak mnie ciekawi co to za stary dysk ta 40 bo postawienie systemu na takim dysku to kiepski pomysł zwłaszcza ze ten drugi to s atta II pewnie :wink:

40-gigowa barracuda. tak, ten drugi dysk jest na SATAII

Ja również posiadam dysk Seagate 320GB, płytę główną GA-M61SME-S2, zasilacz 360W i system Windows Vista Ultimate przy każdej operacji na plikach (kopiowanie, skanowanie itd.) zawieszał się. Problem rozwiązało ściągnięte przez Windows Update sterowniki kontrolera SATA. Od chwili zainstalowania tych sterowników nie ma żadnych problemów z pracą dysku i systemu.

Przeinstalowałem Viste. Na samej 40-stce też się wiesza. A tej 320 instalator nie wykrywał…

Ponieważ potrzebujesz sterowników RAID, po za tym lepiej sprzedaj tą 40-stkę, ponieważ jest za wolny do tego drugiego dysku.

No tak, tyle że te sterowniki mam ściągnięte, nie mam stacji dyskietek więc podaję je na karcie pamięci do czytnika. Najpierw zaczna się od tego, że jak mam zahaczone żeby wyszukać tylko zgodne ze zainstalowanym sprzętem to nic nie znajduje. A jak odhaczę to wynajduje kilka ale nic nie pomagają. Ciągle wykrywa mi dyks 137gb na którym nie mogę zainstalować visty. Załatwiłem stację fdd i ten sam problem. Ale kiedy w menu wyboru dysku, na ktorym chce zainstalowac viste klikne na “załaduj sterownik” to wtedy wyswietla mi wszystkie partycje…W morde ja juz nie wyrobie…