Vista SP1 czy XP SP3

wiem wiem tematy juz wszczynane xxxx razy

ale moje pytanie :wink:

oglądam anime ściągam czasami sporadycznie gram po prostu standard

mam

3gb ram 667mhz ddr2

athlon 3800+ x2

WD 7200 rpm 80GB 8mb cach

GF 7300GT

Jak będzie pracowała Vista na moim kompie być może będzie ktoś miał podobny cfg komputera i może sie wypowiedzieć :slight_smile:

Po co ci problemy?

Zostać przy XP.

No chyba, że koniecznie ktoś/coś cię zmusza na przejście na viŚtę. Jeśli jednak robisz to dla wyglądu systemu (o funkcjonalności nie chcę prowadzić debaty) to wiedz, że XP upodobnisz mało inwazyjnie - wystarczy ci www.searchengines.pl.

Jeśli dla gier pod DX10 - to nie śnij o nich na swoim komputerze.

Wiec nie widzę sensu

Vista według mnie ma sens jedynie do grania w gry wykorzystujące directx 10 gdyż jest olbrzmia różnica w grafice ;] i tylko do tego ją wykorzystuję ;] a do normalnej pracy bez zastanowienia wolę windowsa xp i tak samo radzę tobie ;] tzn na tej grafice i tak nie pograsz w żadne gry pod tego directx także dla samego wygląda jakoś nie widzę sensu zmiany… ;]

Vista pomimo SP1 choć działa sprawnie, to i tak jak powolny olbrzym. XP z SP3 śmiga jak rakieta.

Bynajmniej ja wróciłem do XP. :slight_smile:

Jeżeli planujesz w niedalekiej przyszłości wymienić kartę graficzną to polecam Vistę SP1, działa dużo lepiej niż w dniu premiery. Masz 3GB ramu więc nie powinno być z nią większych problemów.

A moze jakis linux dla odmiany :wink:

Ubuntu z Berylem i gicio… Ale wiesz o tym, że nie wszystkie gry chodzą na Ubuntu i trzeba mieć cedege- chyba dobrze napsałem :stuck_out_tongue:

Linux to nie Windows…

posłucham waszych rad :slight_smile:

hmm… a jak długo będzie jeszcze trawł support dla winXP

i na kiedy jest przewidywana premiera Windows7 :roll:

W dniu 29.04.2008 , o godzinie 9:25 został dopisany post przez iRUKA

Paracik, g.apa korzystałem z Linux parę miesięcy, najróżniejsze distra ale sercem zostałem przy Xubuntu :slight_smile: niestety jest wiele słabych punktów jak dla mnie w linuxach :wink: np.playery filmów :stuck_out_tongue:

zostanę póki co na Windows bo Wine niema jeszcze 100% intelpletacji WinAPI

***buntu jest bardzo fajnym distrem… Moje zdanie :smiley:

Właśnie kiedy Windows7 :slight_smile: Ciekawe jakie będą wymagania :smiley: eheheh

XP Home i Professional(32) - pomoc podstawowa [14.04.2009], pomoc rozszerzona [08.04.2014]

Vista Home Basic/Premium i Ultimate(32 i 64) - pomoc podstawowa [10.04.2012], pomoc rozszerzona [nie dotyczy/bez pomocy rozszerzonej]

Vista Business i Enterprise - pomoc podstawowa(32 i 64) [10.04.2012], pomoc rozszerzona [11.04.2017]

* pomoc podstawowa - bezpłatna pomoc w instalowaniu systemu z licencją detaliczną i aktualizacjr zabezpieczeń

** pomoc rozszerzona - aktualizacja zabezpieczeń

Według aktualnych planów pomoc rozszerzona nie będzie dostępna w systemach Vista Home Basic/Premium ani Vista Ultimate. Zatem cykl życia tych edycji Visty zakończy się przed cyklem wersji Windows XP.