Vista + SP1 i wielkie krzaczenie wszystkiego

Witam,

Mam laptopa Toshiby z preinstalowaną Vistą. System jak system, ma swoje humorki, zwłaszcza jeśli chodzi o wywalanie COM Surrogate przy próbie tworzenia miniaturki z klipu wideo (nie każdego). Czasem wywali jeszcze Rundll32.exe, ale pomyślałem, że SP1 to wszystko naprawi. Otóż nie, błędy z Surrogate’m dalej występują, a co więcej, programy wywalają się praktycznie cały czas, np. taki Firefox przy zapisaniu strony na dysk wywala się. Windows zgłasza błąd i - o dziwo - znajduje rozwiązanie. Jakie? Że problem został spowodowany kodekiem Lame ACM MP3 codec którego zaleca się odinstalować. Co lepsze, chwilę po tym wywalił się program do raportowania błędów i również znaleziono rozwiązanie - Lame ACM MP3 codec. Wysypały się też Toshiba Flash Cards, wobec czego nie mogę nawet zmienić jasności ekranu.

Co sądzicie o tym problemie? Wywalić SP1, czy jakoś próbować to naprawić? Szczerze liczyłem na jakieś poprawki wobec SP1, ale jak widać Microsoft jest chyba bardziej zainteresowany Windows 7 niż skazaną na wymarcie Vistą. A szkoda.

Pozdrawiam,

Hindus

PS Jeśli będziecie potrzebować screenów, mogę dorzucić.

Od jakiego momentu dzieje się tak ?

Ostatnio zakupiłem nowy komputer z VISTą. Na szczęście licencja pozwala na downgrade i teraz jestem dumny z mojego Windows XP z SP3 - polecam!

Powinieneś zastosować się do tego co pokazuje Vista- czyli zrobić coś z kodekiem który powoduje błąd.

Najlepiej odinstaluj wszystkie kodeki i zainstaluj jeszcze raz(najlepiej inne niż masz w tej chwili).

Osobiście polecam K-Lite Codec Pack 3.9.0 Full do ściągnięcia tutaj:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 3.9.0+Full

jeżeli niechcesz usówać wszystkiego to tutaj znajdziesz same go LAME:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … coder+3.97

wykluczyłbym tutaj błąd samego systemu.

powodzenia

Ok, wywaliłem Ace Mega Codec Pack i problemy zniknęły, swoją drogą nie mam pojęcia co ma kodek MP3 do wszystkiego, no ale jak widać ma. Zaraz zainstaluję ten K-Lite i zobaczymy czy dalej coś będzie wywalać. Dzięki! :slight_smile:

EDIT - ok, K-lite radzi sobie póki co bardzo dobrze, wszystkie podstawowe formaty działają, a to najważniejsze. Na dodatek COM Surrogate też przestał się odzywać. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI ! :slight_smile:

Do 100% szczęścia zainstaluj sobie nowego Real Alternative:

http://www.codecguide.com/download_real.htm

nie ściągaj wersji beta-lepiej ściągnąć wersje starszą ale stabilną i działającą

program którego używasz zapewne korzysta z bibliotek kodeków które zainstalowałeś więc uszkodzona była właśnie któraś z bibliotek bądź brak części lub całości biblioteki.

przypuszczam że instalacja samego LAME też by dała efekt.

sam używam K-lite +Real Alternative i jestem zadowolony.

pozdrawiam

Osobiście proponuje zrezygnować z visty i używać XP + SP3. Jeśli używasz komputera do pracy + rozrywki (filmy, muzyka) to lepiej się do tego nadaje właśnie XP.

jeśli jednak nie zamierzasz zmieniać systemu proponuję format + ponowna instalacja + sciągnięcie wszystkich aktualizacji i SP1. Windows ma do siebie to że po jednym reinstalu chodzi ładnie (tak jak u mnie XP z SP2. półtora roku bez formatu i zero wysypki) a może się sypnąć 5 minut po nowej instalacji.

Raczej nie będę zmieniał na XP bo lubię Vistę po mimo jej humorków :stuck_out_tongue: Po prostu wyznaję wartość, że jak się o coś dba, to będzie chodzić długo, mój kolega instalował Vistę Ultimate, full zbędnych programów, śmieci itd i po pół roku stwierdził że ten system to syf i nigdy tego nie zainstaluje, a ja już pół roku pracuję na Viscie i dopiero teraz miałem problem, ot - kwestia dbałości o system, widziałem już nieraz XP zawalone tak, ledwo zipały. Póki co jest ok, więc nie będę grzebał.

Doinstaluję jeszcze Real Alternative i komplet :wink: