Vista SP1 + Realtek HD

Witam

Po instalacji Service Pack 1 nie działają mi sterowniki Realtek HD Audio. Pobrałem ze strony producenta najnowszą wersję (R1.90), które nie chcą się zainstalować (po restarcie komputera pojawia się komunikat, że urządzenie nie zostało zainstalowane). Nie mam pojęcia, co mam dalej z tym fantem zrobić. Może ktoś mi pomóc?

pozdrawiam

Mateusz

No nie wiedziałem, teraz same tematy z SP1 - :x :o bo ja nie moge zainstalować nawet sterowników - litości #-o

Przecież to normalny system jest ja nie miałem żadnych problemów już od wczesnej wersji bodajże v165 Dopiero teraz zaczną się narzekania na Vistę otwarli puszkę Pandory :smiley:

dziwne bo u mnie działają te stery po instalacji sp1

W folderze sterowników powinna być poprawka KB888111 kliknij na nią dwa razy i zainstaluj.

Uaktualnij biblioteki DirectX - zwróć uwagę jakie masz 10-tki czy 9 c.

Ostatnie sterowniki Realteka powodują problemy, jeżeli nie będzie poprawy to wróć do starszej wersji.

Nie narzekam na system, bo korzystam z niego od długiego czasu. Zapytałem, ponieważ system nie chciał zainstalować sterowników audio, a bez dźwięku to tak jak bez ręki :wink: Na szczęście udało mi się jakoś poradzić z tym wszystkim - przeszedłem do menadżera urządzeń, odinstalowałem ręcznie sterowniki audio, uruchomiłem instalatora i ponownie wgrałem sterowniki. Po restarcie wszystko działało - najwyraźniej były jakieś problemy podczas aktualizacji i najpierw trzeba było usunąć stare.

Xman: dzięki za odpowiedź.

suchmen: najwyraźniej zainstalowałeś je przed instalką SP1 - ja do dzisiaj korzystałem z poprzedniej wersji (R1.85).

Po zainstalowaniu SP1 dobrze w wierszu poleceń dać Vsp1cln.exe :wink:

Tego nie wiedziałem - dzięki Hisato :slight_smile:

Ej mam ten sam problem, bowiem zainstalowałem po przez Windows Update dodatek do mojego Windows Vista ( SP 1 ) i pozbawiłem się dźwięku … Próbowałem na wiele sposobów, byłem nawet z reklamacją na głośniki ale w sklepie działały :smiley: Więc prosze was, skoro mieliście ten sam problem o dokładne wytłumaczenie. Pozdrowienia Vodafone