Vista - Spybot, jijack, cwshreder, potrzebne?

od kilku dni mam Vistę, czy do niej potrzbne są jakieś programy typu “spybot”, “hijack”? czy tez norton sobie z takimi rzeczami radzi? czy może opcje ww. progamów są wbudowane? Co wgrać żeby lepiej chronić system przed atakami z internetu?

… i czy w ogóle, Spybot działa na Viście?

PS. jakie programy polecilibyście do utzrymania porządku i utzrymania dobrej sprawności systemu?

edit: jeszcze taki problem mam: zdjęcia z netu czasami zapisują się w “bmp” a nie w jpg?

i druga: przy ładowaniu np wykresów z gieły na onecie czasami wyskauje mi błąd i wszytsko wyłącza, da się jakoś temu zaradzić, poza zmianą przeglądarki(czy w ogóle inne poza IE chodzą na Viście)?

Jak nie masz żadnego antyvira zainstaluj Avasta dobrze sobie radzi na Viście, ja go mam od początku i jestem zadowolony. SpybotSD nie ma wsparcia na Viście. :wink:

3 miesięcznego nortona mam, poźniej albo avast albo norton :wink:

rozumiem że kiepsko z dodatkowumi programami na Viście

Według mnie jak juz byś miał wybierać Norton lub Avast… to Norton. Jakby był szerszy wybór… to ja bym polecił najbardziej Kaspersky Internet Security :slight_smile:

Tak jak kolega wyżej. Kaspersky Internet Security moim zdaniem jest najlepszy, bardzo skuteczny.