Vista Transformation - a system


(master of disaster) #1

Witam!

Chciałbym sobie spróbować Vista Transformation, ale że program jest dość rozbudowany chciałbym, zrobić jakiś punkt przywracania czy coś w tym stylu że w razie problemów będę mógł wrócić do "starego systemu" :slight_smile:

Jak zrobić takie coś i czym ?


(Thunderbolt) #2

Start - wszystkie programy - akcesoria - narzędzia systemowe - przywracanie systemu -utwórz punkt przywracania - dalej - wpisz cokolwiek - utwórz.

Gdyby coś było nie tak uruchamiasz przywracanie systemu, zaznaczasz przywróć komputer do poprzedniego stanu - wskazujesz tą nazwę co wpisałeś (cokolwiek) i klikasz dalej. Komputer uruchamia się ponownie i po sprawie.

Nie mniej jednak najlepiej użyć programu takiego jak np. Norton Ghost, którym wykonasz obraz całego dysku twardego, a potem w razie potrzeby przywrócisz go za pomocą tego samego programu i komputer powróci do dokładnie takiego stanu w jakim był poprzednio. Musisz wiedzieć, że pomimo przywrócenia systemu metodą wyżej opisaną komputer może dalej trochę zamulać.


(Gorgoroth) #3

A widziałeś BricoPack Vista Inspirat Ultimate 2? Z dodatkiem, który chcesz zainstalować często bywają duże problemy... Takie przynajmniej krążą opinie :] Z tego powodu sam nigdy nie odważyłem się instalować go. Z BricoPack korzystam już ok. pół roku i jestem zadowolony.


(Hitm3n) #4

Ja także bardziej polecam BrickoPack Vista Inspirat. Mniej muli niż te wszystkie dodatki w VTP a i mniej problemów z nim jest. Teoretycznie jest w VTP opcja odinstalowania, ale z tego co pamiętam, nie tworzył on kopii zapasowych plików systemowych. Nie wiem, jak jest w wersji 9, ale w 7 i 8 nie dałem rady go odinstalować bez formatu (nie robiłem punktu przywracania)


(master of disaster) #5

Już za późno zaistalowałem Vista Transformation, i po paru minutach to odnistalwałem...

Myślałem że to będzie coś lepszego (...) ale mniejsza z tym, odninslaowałem to a ikonki zostały, próbowałem przez punkt przywracania i nic ;(

Macie jakiś pomysł ?


(Gorgoroth) #6

Poza takim, który podał Hitm3n (czyli format) to nie :stuck_out_tongue:


(Pawbrotm) #7

Znajdź plik iconcache.db i skasuj go (zresetuj system po tym). Potem wejdź we właściwości ekranu, karta Ustawienia i zmień paletę kolorów na 16 bitów. Potwierdź i wyjdź z okienka. Potem powtórz to samo, tylko zmień paletę na 32 bity. Mi to pomogło przy deinstalacji innej paczki.