Vista Transformation Pack 6

(Hyberfox) #1

Witam.

Mam pytanie. Jak włączyć przeżroczyste okienka w Vista Transformation Pack 6? Zainstalowałem i mam styl systemu Vista, ale przeźroczystych okienek jak nie było tak nie ma.

Mam Nvidia G-Force FX5200 i z tego co wiem pod tą kartą powinien chodzić wygląd Aero Glass

Zgóry dziękuje za pomoc :lol:

(aero) #2

Potrzebujesz programu windows blind w wersji full 5

(Anduril) #3

Te wszystkie blindy tylko zaśmiecają sysa. XP to XP, a Vista to Vista.

No, ale to moje zdanie...

(Hyberfox) #4

i co mam dalej zrobić

(Paluch Ti) #5

no masz zainstalować WB5 pełną wrsje i wtedy będzie efekt aero.

(Piotrek Pawlowski) #6

lepiej zainstaluj Vista Transformation Pack 5.5. Jest tam program glass2k, który sprawia, ze paski i okna mogą być przezroczyste :slight_smile:

(Agatonster) #7

Pobierz pliczek 56kB Glass2k

klikniesz na odnośnik Glass2k - Beta Version 0.9.2 : 54 kb. , a po instalacji wybierzesz stopień przeźroczystości - PPM w obszarze otwartego okna i wybranie odpowiedniej opcji w skali od 10% - 90%. Program zastosuje wybrany efekt natężenia przeźroczystości...

Pozdrawiam

(Ask77ka1) #8

Bardzo mądre słowa bo ja zainstalowałam Vista Transformation Pack 6, tak żeby było ładnie ale widzę że xp nie lubi takich dodatków, nie wiem teraz jak tą skórkę odinstalować ,aby nie uszkodzić xp. podobno to duża ingerencja w pliki systemowe może żle się skończyć !!

(Agatonster) #9

Joanna777

Sądzę, że na początek - najbezpieczniej będzie użyć opcji Przywracanie systemu do punktu utworzonego przed instalacją Visty Transformation Pack, tym bardziej, że operacja ta jest całkowicie odwracalna. Oczywiście zakładając, że masz tą usługę włączoną. Vista Transformation Pack dokonuje zmiany w plikach systemowych Windowsa XP, ale jednocześnie zachowuje starą konfigurację, aby można było w razie ewentualnego zniechęcenia cofnąć zmiany i powrócić do znów ukochanego XP... :slight_smile:

Gdyby to nie pomogło, spróbuj odinstalować w trybie awaryjnym

Pozdrawiam

(Anduril) #10

Mi kiedyś po bodajże wersji 5.5 pochrzaniły się ikony, usunąłem sobie Lunę :smiley: przez przypadek :smiley: i miałem klasycznego windowsa. No, tylko usiąść i płakać. :frowning: Bo pozostaje ci reinstall wina, a potem instalowanie kupy potrzebnych i nie potrzebnych programów. Eeech.

Więcej roboty niż to warte. A tak jak napisałem wyżej i tak te nakładki zbyt obciążają system, żeby normalnie pracować. :-x

ps. mam Vistę ale i tak używam XPka - widać te magiczne Aero wcale tak nie pociąga :wink: Luna the best.

(Skrzatex) #11

Witam, sorry ale muszę odgrzać kotleta :frowning:

Zassałem tą Viste transformation 6.0 instalowałem z 10 razy, bo po każdym zainstalowaniu nic się nie zmieniało :frowning:

ale ok w koncu coś się zaczeło dziać po którejś tam z koleji instalacji. Komp się zrestartował, a na miejscu screena ładującego XP-ka był obrazek jak by z 16 kolorów :smiley: tam pisalo Vista professional (jezu ochuydnie to wyglądało :stuck_out_tongue: )

i wygląda teraz tak:

beztytuuck8.th.jpg

Z jednej strony wygląda to przefajnie, jednak nie mam zmienionego paska i okien :frowning:

Window Blind tylko w pełnej wersji posaiada ten efekt szkła :frowning: zassałem teg Glass 2k coś takiego, ale pasek dalej jest XP-sowski i nie jest przezroczysty :frowning:

Inny problem to brak ikon albo ich miejsce jest pod tym tollem po lewej stronie :o

Komp mi teraz muli, chociaż mam 1Gb ramu, i tam takie tam...

Jak by ktos mógł i pomóc to bym był bardzo wdzięczny pozdro 666 :*

aha i bawiąc się tym Glas2cośtam zamiast przezroczystości robi się ciemniej i brak niektórych elementów paska :frowning:

(Wujek 15) #12

Vista Transformation Pack.. to jeszcze w miare OK ale.. najnowszy windows Blinds.. to taki kibel ze szkoda slow.. zawiesza kompa i zamula w 95 %.. To pierwsze to moge jeszcze polecic..Nie wspomne juz o Astonie.. ze to najwieksza lipa.. Tak sie przedluza proeces logowania ze.. mozna zrobic odrazu formata.. poza tym potem ciezko powrocic do zwyklego explorera..

(Skrzatex) #13

no dobra, ale ja nie chce zwykłego exprolera :slight_smile:

co mam zrbić, zeby to wyglądałow amiare, miało ręce nogi i plecy?

jekieś programy, sterowniki?

windows Blindsa już usunąłem :wink:

Dodając:

Po zmienie na przezroczystość 50% wygląda to tak:

50kc1.th.jpg

Po kliknięciu No Glass Efect :

kurwaqc5.th.jpg

:frowning:

(Agatonster) #14

Juventus

Ten plugawy wpis na drugim screenie mógłbyś sobie darować ? - można zrozumieć irytację, ale nie przejaw skrajnej wulgarności - Forum to nie twoje podwórko :evil:

(Azpr) #15

Panowie a czego sie spodziewaliście że wizualnie bez zamulania kompa przerowicie XP na Viste? :lol: przecierz to jest inna architektura systemu, a zaśmiecanie sobie kompa żeby ładnie wygladał to chyba mija sie z celem...

(Skrzatex) #16

Ok przepraszam :*

ehh teraz jak by wszystko jest ok, orócz umiejscowienia ikon, i wyglądu okien oraz paska, jest przezroczysty w zależonści od tego na ile sobie ustawiłem i ten screen gdy się windows ładuje jest ochydny :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 12.02.2007 (Pon) 12:26

aha i zaznaczanie ikon też jest ^&^*%$%&*,

nie moge utowrzyć tego kwadraciku, co zaznacza grupe ikon, a jak zaznacze poprzez kilkniecie to już odznaczyć nie mogę :frowning:

(Agatonster) #17

Juventus

Nie instalowałem VTP 6.0 , ale główną przyczyną kłopotów jest niewłaściwa instalacja

Winno się ją instalować z wyłączeniem wszelkich innych aplikacji w tle, zwłaszcza programów chroniących i zapewniających bezpieczeństwo - tutaj już jest pierwszy powód do wystąpienia błędów...

Po zaznaczeniu wszystkich składników i kliknięciu Transform , wybraniu stylu graficznego i zaakceptowaniu, gdy następuje instalacja nie powinno się w tym czasie wykonywać żadnych innych ooperacji ! - o tym nieraz się zapomina - kolejne źródło błędów...

Po instalacji, gdy system informuje o wykryciu starszych plików systemowych, wskazując na włożenie płyty instalacyjnej do napędu, zamiast kliknąć anuluj, niejednokroć , jak znam z opowiadań spełnia się sugestie systemu, nie potwierdzając chęci zachowania nowo wykrytych plików - kolejne, poważne źródło błędów...

Ostani błąd - to wymóg o którym się zapomina przy instalacji programu tak głęboko ingerującego w system - wcześniejsze wykonanie kopii bezpieczeństwa ważnych danych systemowych...potem już tylko irytacja. :frowning:

Pozdrawiam

(Skrzatex) #18

Agaton Wielkie dzięki, jestes kochany ;*

Złączono Posta : 12.02.2007 (Pon) 12:45

Zrobiłem wszystko jak kaząłes, oprócz włożenia płyte z windowsem i jest to samo :confused:

Złączono Posta : 12.02.2007 (Pon) 13:43

Hmm.... jednak pujdę do sklepu i kupię Vistę :wink:

Pujdzie mi Vista bez żadnych zastrzeżeń i problemów? :>