Vista ultimate 64 bit wirtualny komputer

(pakierhakierxd) #1

Chcialbym sie was spytac czy da sie jakos zainstalowac w wirtualnym komputerze viste ultimate 64 bit:)

(adam749) #2

Pewnie się da, ale będzie mocno zamulać :frowning: .

(pakierhakierxd) #3

ale ja chcem cos sprawdzic popracowac tylko 10-15 potem usunac:) mam 2 gb ramu to jakos mi tam bedzie chodzic:P

(adam749) #4

Niewiem, czy wiesz, ale wersję x64 instaluje się na kompach z min. 4GB RAM.

Dodatkowo x64 jest trochę trudniejszy w obsłudze (nie interfejs) tylko masz więcej folderów, dlatego że połowa jest dla programów x86, a reszta x64.

Wyglądem niczym się nie różni.

(hevet) #5

Co Ty nie powiesz,gdzie niby wyczytałeś o takim wymogu?

Spokojnie możesz instalować na wirtualnej maszynie.

(pakierhakierxd) #6

ale w jakim programie bo w virtual pc i virtulaboxie probowalem i pisze po angielsku ze cos tam nie moge 64 bit zainstalowac bo nie mam 64 bitowego procesora

(hevet) #7

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... lBox+1.6.4 spróbuj na tym.

(pakierhakierxd) #8

wlasnie to mialem nie da sie

(Mayron) #9

Nie możesz zainstalować 64bitowego systemu na 32bitowym.

(kkthx) #10

Tez kiedys probowalem instalowac Viste x64 sp1 na Virtual PC 2007 sp1

jednak na poczatkupo wczytaniu pojawial sie tekst ze nie da rady zainstalowac bo system nie wykrywa procesora 64bitowego.

a to dziwne bo uzywam Visty 64bitowej tzn. ze mam 64bit procek, na niej byl wlasnie uruchomiony Virtual PC 2007 sp1.

dziwne to.

(Docent) #11

64-bitowy system można zainstalować na wirtualnej maszynie i nie trzeba mieć 4 GB RAMu. Niemniej trzeba spełniać kilka wymagań:

• komputer musi mieć procesor obsługujący instrukcje 64-bitowe (EMT64)

• procesor musi także mieć sprzętowe wsparcie wirtualizacji (Intel VT lub AMD-V)

• konieczna jest obsługa Data Execution Prevention, zarówno przez procesor jak i BIOS (być może trzeba będzie zrobić jego upgrade)

• NIE TRZEBA mieć 64-bitowego systemu-hosta!

Teraz najwazniejsze: Virtual PC ani Virtual Server od Microsoftu sobie z tym niestety nie poradzą. One mogą instalować tylko 32-bitowe systemy-guesty. Najprościej użyć VMware Server (darmowy) albo VMware Workstation (trial). Jeśli komputer spełnia wszystkie wymagania, BIOS jest dobrze ustawiony i odpowiednie funkcje włączone to instalacja wygląda identycznie jak w przypadku 32-bitowych systemów.