VISTA ULTIMATE 64BIT - bluescreen :(

Wczoraj zainstalowałem sobie Viste Ultimate 64 Bit na partyzcj 20GB. Wszystko ładnie pięknie, niesamowicie szybka i w ogóle fajnie gdyby nie to że co chwila wywala BLUESCREEN z błedem. Memory Error debug (coś tam) po tym skanuje coś (w procentach do 100) i reset kompa.

Myślałem że to wina braku sterowników do płyty głównej. Ściągnąłem najnowsze odpowiednie do wersji systemu. Tak samo zrobiłem z innymi wszystkimi potrzebnymi sterownikami pod Viste 64. No i niby wszystko się poprawiło bo mogłem dłużej pracować na Viscie. Ale nie do końca pomogło czyt. dalej BLUESCREEN. Padła mi na myśl łatka SP1 do visty 64. 900MB download w jakies 11 min. No tak ale żeby zainstalować SP1 potrzebne jest 10GB wolnego miejsca na dysku. A z racji że Vista po instalacji w raz ze sterownikami zajmuje 12GB na 20Gigowej partycji to nie zainstaluje SP1. Ale wyczytałem w necie, że przez Windows Update SP1 można bez problemu zainstalować i tak zrobiłem. Istalowało się jakieś 4 godziny (omg ■■■). Ale zaraz po uruchomieniu ponownie kompa … oczywiście BLUESCREEN. Co jest? Czy nie będe mogł miec Visty 64? Jest genialnie szybka, wszystko szybko działa no ale ten niebieski ekran.

Konfiguracja mojego kompa:

Płyta: nForce M2N nVidia SLI 570

Procek: AMD Athlon X2 64 4200+ (2,2Ghz)

Ram: 3GB Dual Channel

Grafika: ATI Radeon HD4850 512MB GDDR3

Nowy zasilacz 500W

Końcowa ocena Visty to 5,2.

Aero bez żadnego zająknięcia i nic sie nie przycina.

Dx10 fabrycznie w systemie.

Screena z BLUESCREENA nie mam, ale zrobie aparatem i wstawie.

Spotkał się ktoś z czyms takim?

Masz małą partycję ,sam folder “Windows” zajmuje u mnie 19.5GB [1 rok pracy] na Viście 64b .

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Wklejam screena z błędu.

Ten program jest pod 64b? Bo z tego co widze to nie.

I jak wygląda ściezka do tego pliku dmb w viscie 64b.

a o to screen:

6de51579f46a52c7m.jpg

Uruchom go pod swoim systemem. Wbrew pozorom ta wersja chodzi bez problemów, a wersja 64bit robi problemy (wiem to po sobie).

Podaj zawartość wszystkich plików DMP jakie tylko Masz. Po tym bluescreenie niestety niewiele się dowiemy.

Niestety nie moge otworzyć żadnego pliku dmb ponieważ vista mi na to nie pozwala bo niby nie mam uprawnień a administratorem systemu jestem ja.

Wrzuć te pliki na serwis http://up.wklej.org a tutaj daj do nich linki.

Mam tylko PLIK MEMORY.DMB i zajmuje o 250MB troche będzie trwało wysyłanie. Napewno to jest ten plik którego szukam?

Nie, tego nie dawaj.

Wejdź do podglądu zdarzeń i zobacz co w tym czasie spowodowało błąd (do podglądu wejdziesz przez menu start->uruchom->wpisz eventvwr.msc).

Mam tam 5 Typów zdarzeń:

Błąd (tutaj mam w ostatniej godzinie 514 czegoś a dokładniej identyfikator 4385 ,Źródło : Servicing)

Ostrzeżenie

Informacje

Sukces inspekcji

Niepowodzenie inspekcji

Nie wiem czy o to Ci chodziło. Dzisiaj po powrocie z pracy zrobie format i zainstaluje jeszcze raz viste na wiekszej partycji. W tej chiwli zajmuje mi ona 19,5GB :confused: nie wiem dlaczego ale ciągle się rozrasta. To nie do pomyslenia.

Postawiłem system na nowo. Podzieliłem partycje na nowo. Wszystko na czysto. Zainstalowałem Viste i zaraz po instalacji Bluescreen. Wszystkie najnowsze sterowniki, do procka, do płyty, do grafiki. Zaktualizowałem BIOS. Zainstalowałem SP1. Partycja ma teraz 100GB a nie 20. I dalej to samo. BLUESCREEN.

Czy taki problem będe miał na VISCIE 32 BITY?

Masz błąd z srerownikami , nieodpowiednie sterowniki karty graficznej lub innego sprzętu .

W ponelu sterowania jest opcja "Raporty i Błędy ', powinien być raport o błędzie .

Raczej mam odpowiednie. Gdyby były nieodpowiednie to producent nie udostępniał by ich.

Dostałem wkoncu sie do plików DMP

o to jeden http://wklejto.pl/14256

a o to drugi http://wklejto.pl/14260

HELP juz nie wiem co mam robic. Przedchwilą zainstalowałem VISTE HP i odrazu tuż po instalacji BlueScreen.

C5 nsiproxy.sys

50 dxgkrnl.sys

Co do pierwszego to sterownika systemowego kontrolującego sprzęt.

Co do drugiego, to DirectX coś się sypie.

Jednym słowem błąd jest w wyświetlaniu grafiki. Zmień na początek sterowniki od karty graficznej.

Sterowniki próbowałem wgrywać te najnowsze jak i te starsze. Innych nie mogę znaleźć.

Wydaje mi sie, że jest to wina karty graficznej. Może najszybszym i najlepszym wyjściem będzie oddać karte do serwisu?

No i po sprawie!

W końcu doszedłem do tego co powoduje BlueScreen w moim przypadku.

Oddawałem karte do serwisu - nie stwierdzili zadnej usterki. Oddałem zatem cały komputer - niczego nie stwierdzili i oddali mi w takim samym stanie w jakim ja oddawałem im.

Siadłem w domu (zrezygnowany) … odpaliłem biosa. (z racji że nie mam napędu dyskietek 3,5") to tą opcję poprostu wyłączyłem w biosie żeby tego komputer przy starcie systemu nie szukał. I co? Brak Bluescreenów! :smiley: Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Nikt by się tego nie domyślił że chodzi o stacje dyskietek.

Teraz mogę powiedzieć że jeśli ktoś będzie miał podobny problem wystarczy włączyć DISABLED przy opcji Floppy Disc w Biosie.

Dzięki tym co starali się mi pomóc.

Pozdrawiam

PS: ale się ciesze! :smiley: VISTA ULTIMATE 64 chodzi jak rakieta! :smiley: