Vista Ultimate, Home Premium czy Bastic?

Witam, mam pytanie dotyczące wydajności. Które oprogramowanie jest najwydajniejsze. Chodzi mi o to na której najlepiej chodziłyby gry i która zużywałaby najmniej pamięci. Cena nie gra roli, więc prosiłbym nie sugerować się stosunkiem jakości do ceny. Chodzi mi jedynie o płynność i najwydajniejsze rozwiązanie. A tak wygląda mój PC :

Intel Core2Duo E7200 @2.53Ghz (o/c na 2.9 GHz)

2046 MB DDR II Kingston

NVIDIA GeForce 9600GT 512 MB (o/c +100MHz Core i Memory)

Gigabyte G31M0-S2L

Kup Home Premium.

Najlepszą wydajność daje zdecydowanie Vista Basic, która w przeciwieństwie do Ultimate do płynnego działania z kilkoma uruchomionymi aplikacjami nie wymaga +2GB RAM.

Nieważne czy to Vista Home Basic, Home Premium czy Ultimate, ale do komfortowej pracy potrzebuje te minimum 2GB pamięci RAM, pracowałem też na Viście Home Basic i dopiero po 2 GB RAM odżyła, owszem 1GB do samego uruchomienia, przeglądania www wystarczy. A z resztą wiadomo, że w przypadku Visty im więcej RAM-u tym lepiej.

Ja bym bral Ultimate u mnie Home Premium na Athlonie 3500+, 1 GB, chodzi wspaniale, serio mowie.

Każda edycja Visty, ma te same wymagania systemowe. To jest jakaś totalna bzdura ze Basic chodzi wydajniej od Ultimate! Jeżeli w Ultimate lub Home Premium, powyłączasz wszystkie graficzne bajery, to będzie wyglądała i chodziła identycznie i tak samo wydajnie jak wersja Basic.

Także jeżeli cena nie gra roli, to bierz Ultimate.

Koledzy mają racje, bierz Ultimate

ProAgent ,

ino po co przepłacać hehe, jak home premium do zadań domowych spokojnie wystarczy :stuck_out_tongue_winking_eye:

aero , jak sam autor napisal…

W takim wypadku uważasz że dodatkowe usługi które zapewniają wyższe wersje Viśty nie zżerają zasobów systemowych :?

Jak już wcześniej wspomniałem…

To chyba logiczne, ze jeżeli włączysz interfejs aero, to system będzie wymagał więcej ramu, dobrej grafiki i porządnego CPU. Jeżeli natomiast w wersji Ultimate, wyłączysz graficzne bajery, czyli uzyskasz wygląd taki sam jak w wersji Home Basic to obie edycje będą chodziły tak samo wydajnie. Zmierzam do tego, ze wersja Ultimate jest dużo bogatsza od wersji Home Basic, ale mimo wszystko wymagania sprzętowe sa takie same,. Jeżeli natomiast porównamy wersje Home Basic i Ultimate z włączonymi wszystkimi bajeremi graficznymi, wówczas do Ultimate będziemy potrzebowali mocniejszego sprzętu.

Wymagania Sprzętowe, do każdej z edycji możesz znaleźć na tej stronie i jak sam widzisz, zostały one podzielone na dwie kategorie: Home Basic i reszta edycji. Wydaje mi się, ze śmiało można z tego wywnioskować, ze Microsoft miał tu na myśli: Aero Off (Home Basic) i Aero On (reszta edycji).

Jak powyłączasz dodatkowe bajery (najlepiej przełącz na interfejs klasyczny a’la Windows 2000) będzie chodzić tak, jak Vista Basic.

Pisząc o lepszej wydajności Visty Basic, miałem na myśli domyślnie włączone w systemie usługi.

Wiadomo, że Ultimate ma na pewno więcej bajerów niż Basic, więc gdyby wyłączyć wszystko,

czego nie ma uboższa wersja, to uzyskamy jej wydajność.

W temacie powinno byc “Basic”. Ja to bym brał Vista Home Premium. Ale poczekałbym na Windows 7…