Vista Ultimate - Jak z 512 MB RAM

(Ernestinho) #1

Od 3 dni mam zainstalowaną na komputerze wersje Ultimate.

Mam w komputerze 512 MB ram. Aero Glass działa płynnie, usługi indexowania wyłączone.

Lecz przy korzystaniu z aplikacji cały czas pojawia się monit BRAK ODPOWIEDZI.

Jak zooptymalizować Windowsa aby działał dobrze? Czy może zmienić na Home Basic?

(Virek1987) #2

Żadna optymalizacja nie zagwarantuje ci wygodnej pracy przy takiej ilości RAMU pod vistą nie mówiąc o graniu. :? Choć wyłączenie części usług i aero powinno nieco poprawić wydajność…

(Pawbrotm) #3

Najlepszą optymalizacją jest… dokupienie dodatkowego RAM-u :mrgreen: Te programy do optymalizacji według mnie nie dają tyle, co po prostu zakup RAM-u. RAM jest bardzo tani, więc warto zainwestować w jakieś 1 GB- 1,5 GB i żadne tweakery nie będą ci potrzebne. :stuck_out_tongue:

Zmieniamy Mercedesa na malucha? :lol: :stuck_out_tongue:

(Ernestinho) #4

Zastanawiałem się nad zakupem RAMu lecz czasem Vista chodziła normalnie ( sam sie dziwiłem ) lecz po włączeniu GG , IE zaczęła powoli łapać zadyszki. Powiększałem nawet plik stronicowania przez ReadyBost lecz dało to tylko 2-3 % polepszenia pracy.

(Pawbrotm) #5

No właśnie… czasem. Najlepsze rozwiązanie to zakup dodatkowego RAM-u i cześć. :slight_smile:

(Ernestinho) #6

I chyba tak zrobie.

(Mihau X64) #7

GG ma to do siebie, że potrafi sie rozrastać z niewiadomych przyczyn i zajmuje sporo pamięci… A tobie włąśnie pamięci brakuje więc niema sie co dziwić… 512MB to takie minimum jednak 1GB to powinnobyć już dobrze :wink: