Vista Ultimate - Jak z 512 MB RAM

Od 3 dni mam zainstalowaną na komputerze wersje Ultimate.

Mam w komputerze 512 MB ram. Aero Glass działa płynnie, usługi indexowania wyłączone.

Lecz przy korzystaniu z aplikacji cały czas pojawia się monit BRAK ODPOWIEDZI.

Jak zooptymalizować Windowsa aby działał dobrze? Czy może zmienić na Home Basic?

Żadna optymalizacja nie zagwarantuje ci wygodnej pracy przy takiej ilości RAMU pod vistą nie mówiąc o graniu. :? Choć wyłączenie części usług i aero powinno nieco poprawić wydajność…

Najlepszą optymalizacją jest… dokupienie dodatkowego RAM-u :mrgreen: Te programy do optymalizacji według mnie nie dają tyle, co po prostu zakup RAM-u. RAM jest bardzo tani, więc warto zainwestować w jakieś 1 GB- 1,5 GB i żadne tweakery nie będą ci potrzebne. :stuck_out_tongue:

Zmieniamy Mercedesa na malucha? :lol: :stuck_out_tongue:

Zastanawiałem się nad zakupem RAMu lecz czasem Vista chodziła normalnie ( sam sie dziwiłem ) lecz po włączeniu GG , IE zaczęła powoli łapać zadyszki. Powiększałem nawet plik stronicowania przez ReadyBost lecz dało to tylko 2-3 % polepszenia pracy.

No właśnie… czasem. Najlepsze rozwiązanie to zakup dodatkowego RAM-u i cześć. :slight_smile:

I chyba tak zrobie.

GG ma to do siebie, że potrafi sie rozrastać z niewiadomych przyczyn i zajmuje sporo pamięci… A tobie włąśnie pamięci brakuje więc niema sie co dziwić… 512MB to takie minimum jednak 1GB to powinnobyć już dobrze :wink: