Vista ultimate/objętość dysku/aktualizacje

Mam nastepujące problemy po tym systemem:

1.Objętość dysku systemowego :

Nie długo po instalacji systemu zajmuje 21GB na własnym dysku systemowym.Na tym dysku C jest tylko system na drugim D są programy ,multimedia i wszystkie inne dane . Dysk C zajmuje już 21GB ,ponieważ zostało na tym dysku już tylko 9GB zaczyna mnie to niepokoić ,patrząc na tak szybki przyrost tego systemu ,nie mówiąc już o tym ile miejsca zostanie po wydaniu SP1.

Pytanie Dlaczego ?? Dlaczego tak dużo i dlaczego wciąż rośnie?

Czytałem że ten system potrzebuje 8-10GB, więc dałem mu 30 dla luzu, a ty prosze, nagle wolne już tylko 30% . O co więc chodzi?

2.Aktualizacje : Około 30 aktualizacji nie chce się zainstalować .Raz instaluje i mówi że zainsatlowano pomyślnie, po czym po 5 minutach włączają sie aktualizacje z informacją że do zainstalowania jest 30 aktualizacji TYCH SAMYCH, a innym razem mówi że nie powiodła sie instalacja. Problem nie istniał gdy cały ten system był na jednym dysku.

Napewno nie mam zamiaru wracac do jednodyskowego modelu więc co na to poradzić? i dlaczego się tak dzieje?

zacznij od wyłączenia przywracania systemu i zobacz ile miejsca odzyskasz

Wyłącz hibernację - odzyskasz jakieś 1,5 GB.

a skąd Ci wyszło te 1,5 GB ???

odzyska tyle ile ma RAMU a Galeon nie podawał ile ma ramu 8)

tyle mu wyszło, bo taki rozmiar (mniej więcej) ma plik hiberfil.sys . W moim przypadku było to ponad 2GB.

He, he! Napisałem 1,5, bo tyle ja odzyskałem. Faktycznie odzyska tyle, ile ramu posiada :slight_smile:

To jak wyłączyć hibernację?

http://www.idg.pl/porada/117774.html

mam 2GB ramu, to ile odzyskam 2GB?

Co oprócz tego mogę zrobić ?

Co z tymi aktualizacjami ? Można im jakoś wskazać ścieżke na C? Może w tym jest problem?

wyłączając hibernację zwalniasz miejsce na dysku a nie pamięć Ram.

możesz zmniejszyc plik wymiany, rozmiar kosza, wielkość punktów przywracania systemu, regularnie usuwać pliki tymczasowe…

nie, nie masz na to wpływu.

Wiem i o zwolnienie dysku a nie Ramu mi chodziło. To drugie mnie nie interesuje, nie mam jakiejś potrzeby troszczenia się o RAM skoro zużywa mi ona średnio 3-10 %

Czyszcze dysk z plików tymczasowych codziennie

, raz na 2m-ce czyszcze pliki Prefetch ręcznie,nawet OE jest przekierowany na inny dysk.

Zwalnienie hibernacji troche jest mi nie na ręke bo tego używam, ale wykonam to. Ale powiedzcie czy 30 GB na sam dysk systemowy wystarczy mi na jakieś lata? Ile wam zajmuje sama Vista ,czy mój przypadek to jest wyjątek? Nigdy bym nie pomyślał że pomyśle że będe się martwił czy 30 G wystarczy mi na partycje systemową, to jest dziwne.Bardzo dziwne i zboczone na dodatek.

Jak będziesz dbał o higienę systemu to wystarczy. A co do zajętości partycji systemowej, to napisałem ci wcześniej co na niej zalega, do tego dochodzą takie sprawy jak pakiet biurowy, kodeki, sterowniki, puchnący rejestr itd.

Dlatego od czasu do czasu trzeba robić porządki, włączając w to regularną defragmentację partycji systemowej, czyszczenie rejestru ze zbędnych wpisów itd…