Vista Ultimate vs Home Basic

Witam, chciałem zapytać, czy któraś z tych wersji jest bardziej wydajniejsza, lepiej się na niej pracuje itd.

Na Viscie Ultimate… to oczywiste chyba…

Chodzi Ci o to, która będzie zżerała mniej zasobów?? Jeśli tak to bierz Home Basic, ale Ultimate ma więcej opcji i jest bardziej rozbudowana i jednak ja bym wybrał Ultimate.

Tak, poprzednicy mają rację.Sam mam Ultimate i wiem, że to prawda ;]

Tylko wiadomo że to co lepsze jest droższe :slight_smile: Vista Home Basic OEM kosztuje 300zł a Vista Ultimate OEM 629zł

pod względem wydajności nie różnią się niczym

tyle płaciłem za Home Premium

:x , może to, że nie jest złodziejem

Nie wiem ale wydajniejsza jest HOME BASIC sam mam ją a ULTIMATE ma więcej opcji,aero glass,bitlocker itd… a HOME BASIC tego nie ma

Home Basic też ma aero, tylko trzeba w rejestrze pogrzebać, ale to tak na uboczu :stuck_out_tongue:

jakie aero w basic jest niemozliwe jak i wiele wiecej

Tia, były takie artykuły, ale okazały się fałszywe.

Ja mam Home Basic, a jak zobaczyłem w sklepie laptopa na którym zainstalowana była Vista Ultimate, to mi szczena opadła. Ultimate jest lepsza, choćby ze względów wizualnych.

witam ,

wszystko zależy od komputera który posiadasz. Bo jeżeli jest to dobry komputer (2/3 GB Ramu i jakies intel’e extreme + dobra karta graficzna) to możesz brać Vista Ulitmate lecz ja korzystałem z tego systemu na dość dobrym komputerze i jednak bym wybrał Home Premium (nie basic jak napisałes w temacie)

pozdrawiam

Ja wybrałem wersję Ultimate z racji mojego sprzetu. A poza tym ma dostepne wszystkie opcje jakie ma Vista :smiley:

Jeszcze raz, wszystko zależy od sprzętu jaki posiadasz

pozdrawiam

Mam jeszcze jedno małe pytanko odnośnie tematu: Jak przedstawiają się niedociągnięcia w wersji Home a Ultimate. Np: Brak stabilności z niektórymi programami, zgodność sterowników.

co do Windows Vista Home Basic nie powinno być problemu jak również w Ultimate. Obydwie wersje mają sterowniki zgodne z ich konfiguracją.

pozdrawiam

W zasadzie niewidzę różnicy miedzy Home Premium a Ultimate… Poza tym, że Ultimate dziala szybciej :wink:

A jaką masz wersje x64 czy x86 ? bo to tez ma znaczenie…

Korzystam z Ultimate x64 i bardzo sobie chwalę. Ale nie ukrywam, że czekam na Windows seven :wink: Co do wersje Home Basic widziałam u koleżanki ale to straszny syf w porównaniu do Ultimate.

Hisato , problem jest w tym iż wymagania sprzętowe tych dwóch wersji są ogromnie inne(aby te systemy chodziły w miarę stabilnie)

Rzeczywiście zgodzę się z tobą że wersja basic nie jest najlepsza ale Home Premium już jest całkiem spoko i chyba należy do najstabilniejszych ze wszystkich wersji Windows Vista

pozdrawiam serdecznie

Kolejna seria bzdur o Vista… :frowning:

Obie wersje działają tak samo stabilnie ( to samo jądro).

a czym sie różnią można zobaczyć tu: http://www.microsoft.com/poland/windows … hoose.mspx

Widać, że Basic nie jest pozbawiona niczego co jest niezbędne do pracy systemu, a wręcz na słabszych konfiguracjach będzie działać lepiej niż Ultimate, no i największa zaleta Basic to cena (dwa razy tańsza).

Najoptymalniejszym rozwiązaniem dla użytkownika domowego jest Home Premium. Przepłacanie za Ultimate jest zupełnym nieporozumieniem.

:x