Vista Ultimate vs Home Basic

To nie jest syf, jak nie wiesz nic dokładnie o tym systemie to nie pisz, ja na nim pracuje i mnie się podoba. Syf bo nie ma aero glass mnie to nie przeszkadza bynajmniej wszystko chodzi szybciej. Bo bez tego brzydsze no i co z tego. System ma być przede wszystkim do pracy i jeszcze ostatecznie do gier, to nie jest konkurs piękności jakoś jak był XP to nikt (bynajmniej nie słyszałem), nie kłócił się XP Professional jest ładniejszy od XP Home.

A czy wiecie o tym, że każda płyta z Windows Vista niezależnie od wersji zawiera to samo tzn. na płycie z Home Basic jest to samo co na Home Premium/Enterprise/Business/Ultimate.

To nie wszystko…

Aby zainstalować system nie trzeba podawać żadnego klucza. Można wtedy wybrać wersję sytemu, która będzie działać 30 dni

–MNICH– , wstrząsające wieści =D> , ale o tym wiemy od roku 8)

trudno się nie zgodzić z tą jakże rozsądna wypowiedzią =D>

Dodam tylko, że na stronie DP jest opis wszystkich wersji Visty, znajdziesz tam też tabelę porównawczą. Osobiście miałem okazję pracować na wersji Vista Home Basic (OEM) i Vista Business (MSDNAA), nie widziałem żadnej różnicy w stabilności :). Co do różnic w wymaganiach sprzętowych się nie wypowiadam, bo obie wersje testowałem na zupełnie innym sprzęcie.

Dołączę się do tematu. Czy na laptopa AMD Athlon X2 TL-52 1,6 GHz z 1GB RAM (w przyszłości chcę rozszerzyć do 1,5 lub 2 GB) jest sens kupować Vistę Ultimate czy będzie wszystko działało tragicznie. Tak trochę zbaczając z tematu, ale nie będę tworzył nowego wątku na to pytanie :wink:

Ultimate jest poprostu wersją dla użytkowników którzy potrzebują wszystkie narzędzia udostępniane przez MS

DonKrzystofos lepiej bierz Home Premium. Będzie lepiej chodził, a jak chcesz oszczędzić to kup Home Basic. :mrgreen:

Normalnie będzie działał. Bratu zainstalowałam na słabszym laptopie niż ten co podałeś i działa bardzo żwawo :smiley:

Nie, 2 x wyższa cena, za którą nie otrzymujesz nic czego byś potrzebował do domowego użytku. Home Premium w zupełności wystarcza.

a wcześniej wywaliłeś na niego ponad 600pln :?: gratuluję rozrzutności…

Zainstalowałam mu tę wersje którą obecnie sama używam. Bo odczuwałam potrzebę sprawdzenia tego systemu u brata i co się okazało? Że działa bardzo fajnie a ty odraz mi tu o rozrzutności :? za nerwowy jesteś idź na urlop i daj na looz :wink:

No wiem w home basic jest aero i nie trzeba grzebac w rejestrze a w tym “aero” w home basic nie ma przezroczystosci

Ja sie dołączam do tego postu czy jest jakas róznica w szacie graficzniej miedzy Home Premium a Ultimate?

na ultimate możesz miec dreamscene i jak to tam się to nazywało co miało pliki .dream…w każdym razie to animowana tapeta…oczywiście na hp i buissnes możesz też mieć dreamscene ale to nie jest zgodne z licencją…

Nawiązując do postów z 1 strony to w Home Basic da sie włączyć Aero ale bez przezroczystości ale to tak nawiasem.

Co do pytania: Vista Ultimate vs Home Basic odpowiedź jest bardzo prosta.

Ultimate - jest szybszy, bardziej dopracowany, i ogólnie lepszy szczególnie w wersji 64bitowej.

Home Basic - jest raczej uboga, bo dają ją zwykle do nowych komputerów, więc nie liczmy tutaj na cud.

Czyli? Windows Vista Ultimate - jest lepsza.

Zaletą Ultimate jest też to że można pobrać Language Pack i mamy za darmo system z 30 językami świata. Można też zakupić windowsa czy tez kompa z windowsem w Stanach i będziemy mogli zmienić jezyk na Polski.

Sikey , nie mam pojęcia jak ty na tym szrocie odpaliłeś Ultimate… :expressionless: