Vista uprawnienia do plików

Witam aktualnie korzystam z Windowsa XP OEM home mam już dwa gdyż drugi dostałem miesiąc temu z laptopem. Kwestia jest taka iż na Home nie ma narzędzia do ustawiania uprawnień do plików jak to jest w wersji Prof. Wiec używam rozszerzenia FaJo XP File Security Extension które dodaje taką możliwości i pytanie jest następujące od jakiej wersji Visty można zmieniać uprawnienia do plików oraz co mogę zrobić z poprzednim systemem po zakupie visty powiesić koło innych na sianie czy może coś z Xp można jeszcze zrobić

Pozdrawiam

Wiem że w windows Vista Ultimate jest możliwość zmiany uprawnienia :wink:

A co z podstawową wersją :slight_smile:

Zainstalowałem najuboższą wersję - Home Basic i sam się zdziwiłem - uprawnienia do plików są normalnie, tak samo jak w każdej innej. Wreszcie, bo brak tego w XP HE przeszkadza.

Notabene to wreszcie w Viście nie ma “Zapis i wykonanie” a jest “Odczyt i wykonanie” w polskiej wersji systemu :wink:

Tu masz program do przejmowania plików na własność jednym kliknięciem (dla Visty) -> http://www.winbeta-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?t=804

No to nieźle chyba niedługo jak dokupię sobie ramy stanę się posiadaczem tego system ku :). To jeszcze jedno pytanko są jakieś uaktualnienia z wersji OEM Home do Visty po upustach