Vista/Vista64/XP test wydajności

Witam,

czy wiecie może gdzie można znaleźć testy wydajności w aplikacjach/grach na Windows Vista (32 i 64 bit) o Wondows XP??

Wiem że na początku XP miał duuużą przewagę nad Vistą, a jak to wygląda na dzień dzisiejszy??

Dzięki za pomoc,

pozdrawiam North

no róznie tą przewaga, ale już prz 2GB ramu i procku 2 rdzeniowym vista chodzi szybciej niż xp…szczególnie x64, choć x86 też szybciej…

mam 2 gb ramu i core2duo :wink: win XP 64 to ponoć porażka jeśli chodzi o stabilność i sterowniki… a Vista 64 ponoć “zjada” 1 Gb ramu więcej niż 32 bitowa i jest problem z driverami tak jak w XP i niektóre programy nie chodzą… to prawda?? jakiego Windowsa najlepiej nagrać na tym kompie??

Skoro masz 2GB ramu i procesor C2D to śmiało instaluj Viste Ultimate 64bit :lol:

Co się będziesz czaić. Mam i działa super! Wiec polecam :!:

VU x86 - zjada jakieś 0,8GB ramu na dzień dobry… poczym oddaje troche i potem utrzymuje się na poziomie 0,67GB

VU x64 - zjada jakieś 1,1GB ramu na dzień dobry… poczym oddaje troche i potem utrzymuje się na poziomie 0,86GB

Zjada trochę więcej ale działa szybciej i to się czuje :wink:

nooo właśnie ale jak mam się użerać z:

a) brakiem sterowników

b) problemami z programami/grami/filmami itp - bo Visual Studio na pewno pójdzie :wink:

c) system ma chodzić wolniej niż Vista 32 bit lub XP

to tak sobie mi się to widzi;)

szkoda że nie ma jakiegoś testu na grach/aplikacjach 3D bo na tym chyba najlepiej widać wydajność …:confused:

a w jakich zastosowaniach masz szybciej na 64 bitach??:slight_smile:

Zależy co masz pod maską, większość tego co mi było potrzebne dał mi sam vista [tylko 3 rzeczy trzeba było ręcznie uaktualnić na oficjalne stery]

Programy… hm a jakie? [opera/alcohol120%/totalcommander/azureus/acdsee/gg itd… u mnie działa bez problemu]

Gry… jakie? [Rainbowsix vegas/splintercell da/battlefield2142/quake4/prey/C&C TW/crysis itd… u mnie działa bez problemu]

Filmy? tutaj wystarczy zainstalować sterowniki K-lite i po problemie :wink:

Nie bardzo zrozumiałam :expressionless:

Nie dygaj :stuck_out_tongue: kiedyś trzeba będzie zaryzykować

Jakieś i gdzieś na pewno są ale gdzie to nie wiem :?

po prostu waham się czy np. XP 32 bit nie będzie chodził szybciej niż ta Vista 64 :wink:

instalacja programów wygląda tak jak na standardowym 32 bitowym systemie??

bo słyszałem że niby wersje 64 bitowe programów można instalować wszędzie, a te 32 bitowe tylko w jakimś

nowym, specjalnym katalogu Program Files32… - to prawda??:expressionless:

Na pewno nie będzie wolniejszy. Co prawda będzie się system wczytywał dłużej o jakieś 10-15 sek. Ale jak się załaduje to jest OK :wink:

Wszystko odbywa się identycznie jak w 32bitowej wersji systemu.

Tak system x64 posiada dwa foldery

c:\Program Files\ [dla aplikacji x64]

c:\Program Files (x86) [dla aplikacji x86]

System sam rozpoznaje rodzaj aplikacji i sam przydziela ją do odpowiedniego folderu. Ale to zawsze możesz zmienić instalując np. na innym dysku :wink:

Jakieś dowody? Na jakiej podstawie tak wnioskujesz? Ja widziałem w gazetach komputerowych parę testów też na szybkich komputerach i najwolniejsza była Vista x86, najszybszy zaś Win XP x64. Vista była i na razie jest wolniejsza od XP.

XP 64 najszybszy ?? :expressionless: ja znowu słyszałem że ten Windows to totalna porażka:|

Tyle opinii ilu użytkowników… więc najlepiej załatw sobie viste i sam sprawdź czy ci odpowiada… (najlepiej pożycz od kogoś lub kup. inne sposoby są nielegalne i co za tym idzie niedozwolone o czym wspomina regulamin)

p.s. ja testowałem XP x64 i w sumie mnie rozczarował więc wsiadłem z powrotem na viste

hmmmm kusisz tymi 64 bitami, nie powiem ;p

ja i tak cały czas polecam Windowsa XP

czyli rozumię że:

  • Vista 64 zjada więcej ramu niż 32, tyle że w razie potrzeby oddaje, tak?? I chodzi np. w grach/programach 3D tak samo szybko jak 32 bitowa

  • nie ma problemu ze sterownikami

  • wszystkie 32 bitowe programy działają na 64 bitach

Jakie jeszcze korzyści daje Vista 64 prócz tego że obsługuje w 100% 64 bitowe procesory i widzi większą ilość rumu??

Sprzęt mam raczej dobry (notebook):

  • Intel Core 2 Duo 1,66Ghz

  • 2 Gb ram 667Mhz

  • ATI Mobility Radeon X1600 - 512MB pamięci (256MB własnej) /taktowanie pamięci: 418/374 MHz

  • HDD Toshiba 160Gb

no chyba z kożyści to tylko tyle, że chodzi szybciej…a co do zgodności to ,że wszystkie diałają nie można powiedzieć, ale prawie wszystkie

System w czasie ładowania czyli uruchamiania się zjada:

Vista Ultimate x86 - 0,8GB ramu

Vista Ultimate x64 - 1,1GB ramu

Po załadowaniu się systemu ilość używanego ramu spada i osiąga:

Vista Ultimate x86 - 0,67GB ramu

Vista Ultimate x64 - 0,86GB ramu

Vista Ultimate x64 używa około 40-45% pamięci ram z 2GB. Po dłuższym działaniu systemu czyli około 17 godzin lub więcej ilość używanego ramu wzrasta do 1,16GB co daje 58% pamięci ram.

Zależy jaką masz wersje programu. Jeśli 32bit to będzie chodzić tak samo szybko jak 32bit a jeśli 64bitowy odpowiednik aplikacji to będzie chodził znacznie szybciej. Cały pic w tym, że system 64bitowy działa szybciej a co za tym idzie aplikacje 32bitowe działają tez trochę szybciej :smiley:

W zasadzie niema problemów w tej kwestii.

Mówi się, że nie wszystkie działają. Ale ja się z takimi nie spotkałam. W razie czego zawsze można poszukać zamiennika :wink:

Sprzęt w sam raz. Jakie korzyści daje ci vista? hm… trudno powiedzieć to sam musisz się przekonać ale ja nie żałuje, że się przesiadłam z XP na Viste.