Vista vs windows.old

Witam ponownie :wink:

przy instalacji vista home promium na xp-eku nie miałem możliwości formatowania partycji systemowej, a xp wylondował w katalogu windows.old ??? zresztą niektóre programy można z niego odpalać,

moje pytanie dotyczy tego czy można ręcznie usunąć katalog windows.old ???

Czyli z tego co zrozumiałem viste nagrałeś na tejsamej partycji co windows xp?

Tak sie nierobi każdy windows na innej partycji! !!

Możesz usunąć.

czy w związku z tym że zainstalowałem viste ma xp, ma to jakiś wpływ na prace systemu ?

radzisz zrobić reinstalke czy tak zostawić ?

  • system pracuje prawidłowo.

zostaw tak jak jest :!:

Że co ? W instalatorze Visty, za przeproszeniem, jest opcja Formatuj, w tym okienku co masz do wyboru partycje na których można sysa zainstalować. :lol: Klikasz Opcje, czy jakoś tak i odsłaniają ci się takie opcyjki m.in Formatuj.

Ale niektórzy nie mają opcji instalowania Visty jako oddzielnego systemu lecz jako AKTUALIZACJI systemu Xp. Poczytajcie trochę o tym

Witam.

O czym dokładnie mówisz, bo nie rozumiem :confused:

No np Ci którzy kupili kompa i są uprawnieni do otrzymania Visty za darmo (koszty przesyłki lub niewielka opłata) dostaną co prawda Vistę, ale muszą ją zainstalować (tzw. PREinstalacja) na wcześniejszej wersji Windows (bodaj że do Win 2000). Nie ma opcji żeby instalować na czystej partycji lub z formatowaniem.

Nowa polityka Microshitu, która ma nas ograniczyć…

A jeszcze a propos ograniczania to polecam przeczytać to:

http://jakilinux.org/gnu/vista-drm-i-nasze-prawa/

No jak ja bym miał instalować Vistę na XPku, czyli zrobić upgrade, albo jak kto woli: nakładkę to bym się pociął. Już wolę dołozyć do OEMówki i mieć porządnie zainstalowany sys, który pracuje jak należy.

Robiłem kiedyś takie nakładki i nic dobrego z tego nie wynikło. Wydajność takiego upgradeu jest gówniana, znacznie gorsza niz wina instalowanego od podstaw.

Po drugie: @heretyk - nikt ci nie każe stosowac sie do tej polityki.

Nienawidzę jak ktoś mnie ogranicza, a juz szczególnie M$.

nierozumiem zabardzo o czym wy gadacie

chodzi oto to ze bo kupilem win mc z voucher vista i teraz jak dostane viste to mam zainstalowac jak na win mc czy musze formata sprzedac i potemnormalnie instalować

Dostałeś kupon na Upgrade za małe pieniądze. Czyli instalujesz z MC’a, robisz po prostu aktualizację. Ale jak czytałem - stracisz klucz do MCE. Takie, ot prawa sobie M$ wyjarzył.

Chodzi mu o to że on dostał tylko uaktualnienie z XP na Vista i nie może tego sobie nagrać na czysty dysk.

W jego przypadku istnieje tylko możliwość uaktualnienia tego win MC do Vista za pomocą tej płyty co dostał.