Vista vs XP porównanie

(Krystian7707) #1

Porównanie Vista vs XP... Wypowiadajcie się co sądzicie o tych dwóch systemach

(Gugu007) #2

Vistę odpuść sobie na jakiś rok, aż kolesie Billa ją dopracują. Poza tym wiadomo, że mimo dużej ilości sterowników część starego nietypowego sprzętu nie będzie działać, a i niektórym programom też to się przytrafi. Na razie nie ma noża na gardle, a w dodatku ta cena za Ultimate...:mrgreen:

(sCooBy^) #3

Porównanie Vista vs XP ?? - Bez porównania - Vista rulez

(Wieczur1993) #4

zgadzam się ze sCooBy^. To tak jakbyś porównywał malucha do Bugatti (może przesadzam ale to coś w tym stylu)

(Marek90 90) #5

Myśle że jest jeszcze dużo za wcześnie aby oceniać Viste, albo porównywać ja do XP.

(Remix) #6

Witam!

Dlaczego za wcześnie? Przecież ten system jest już obecny praktycznie od ponad pół roku jak nie więcej i wiele ludzi go już testowało.

Jak wchodził XP to był bardziej niedopracowany i w ogóle mało co na nim działało, więc Vista w porównaniu z XP to bardzo kompatybilna jest.

Moim zdaniem to lekki przełom w funkcjonalności i krok do przodu - kolejny rozdział w dziejach - Vista spowoduje, że wiele ludzi kupi lepszy sprzęt, a co za tym idzie technika pójdzie do przodu - nie mówię tu o ludziach z Polski, którzy ciągle narzekają jaki to sprzęt drogi, ale ludziach z innych krajów, gdzie kartę graficzną pokroju 7900 kupuje się za dniówkę.

Vista to taki wstęp do Windows Vienna.

(Miwidlak) #7

Czyżby Microsoft na przekór linuksowcom (bez obrazy oczywiście) zrobił wreszcie coś dobrego, stabilnego, bezpiecznego?

Vista ma jeden minus - jest ogromnie zasobożerna.

(Kenumo) #8

Witam porównałem XP i Viste Ul..

Bajer polega na tym iz Vista ma wymagania Ramu, testowałem VIste na 1 GB ram, i smigała jak lalka ale i i XP smigał extra, nie mowmy iz Vista jest super i ok skoro wymaga od nas kasy - ram, grafika.

Wg mnie bzdura iz Vista szybka i cacy, XP na 1 GB ramy zapier...super. a bajer typu AERO to zalezy lubisz cacka czu stabilny komp.

Ogolnie powiem Vista jest OK ale XP ma to czego brak w Vista, czego nie pytajcie a poznajcie....

(Briho) #9

Czego brak? Dla mnie jedyny minus Visty to że gry chodzą wolniej niż na XP.

(Kenumo) #10

Tozsamosci w poczcie, kontaktow pod reka...zalożenia hasła na tozsamosc itp..nie chodzi o zrobienie kazdemu konta bo to bez sennsu pod XP w OE robilo sie haslo i bylo ok

(Bartek) #11

ja osobiście ciesze się że przed wyjściem Visty zdecydowałem się kupić laptopa ze stajni Apple, testowałem Viste i to wpłynęło na mój zakup którego wcale nie żałuje. Vista jest na domowym piecu, który jest włączany od święta do święta, osobiście twierdzę że Vista nie wnosi niczeego rewolucyjnego ot taki XP z aero glas, defenderem i świecącymi, błyskającymi bajerkami. Xp także jest bezpieczny ( w pojęciu windowsa) jeśli ma sie go na bieżąco aktualizowanego, dobrego antyvirusa itd itp.

(Paluch Ti) #12

Ja już od dość dawna korzystam z Visty i nie mam zamiaru przechodzić na xp. :slight_smile:

(Kenumo) #13

Ja kupilem nowego laptopa i nie zaluje jednego - zakupu laptopa bo w nim Vista chula ale XP zapier....wiec nie widze roznicy gdzie wymogiem jest grafika i ram plus dysk.....

Ciekawe co ktory Kowalski zmieni graf, ram i dysk dla Visty i ciekawe co powie po owej zmianie

(Briho) #14

No ja przed instalacją Visty dokupiłem RAM-u i nowy dysk. Co powiem? Nie żałuję :slight_smile:

(Kenumo) #15

Fakt przyda sie ale chcac aktualizowac na Viste - proste dokup ram itd...

A ja dokupilem ram itp i XP smiga tak samo ja Vista

Mialem Viste 2 tyg - oirginala i mam go w szufladzie ale poki co wole XP

(Pawelbadura) #16

To moze jeszcze taka uwaga odnosnie ramu:

512: Vista wolniej od Xp

1024: Vista tak jak Xp

1,5GB i wiecej: Vista szybciej

Xp ma problemy z dobrym obsluzeniem wiekszej ilosci ramu

Co do wymagan sprzetowych:

jak wyszedl xp musialem wydac wiecej kasy na sprzet zeby go pociagnac w pelni niz po premierze visty zeby ja pociagnac w pelni

(Briho) #17

Kenumo każdy robi jak chce. Ja akurat lubię wszelkie nowinki, choćby nawet były kosmetyczne, dlatego zainstalowałem Vistę. No i okazuje się, że Vista chodzi jak dla mnie lepiej od XP-ka, stabilniej, programy uruchamiają się szybciej, no i ma parę fajnych rzeczy, których w XP brak. Czyli np. media center. Może to i zbędny bajer, ale zawsze cieszy.

(Kenumo) #18

Ja to mam to kwestia konfiguracji i szukania...

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 22:15

Mam sie smiac ?

Ie Ty tej kasy dales albo na co ??

(Pawelbadura) #19

zle sie yrazilem ze ja - mialo byc ogolnie

ale przypomnij sobie dzien premiery Xp - i jakie byly wtedy srednie konfiguracja kompow i jak xp dzialal przy 128 MB ramu

(Kenumo) #20

Pamietam czasy i na 128 MB dzialal i po teraz dziala .

A widzisz roznice juz nie 128 ale np 256 a 1 GB ??? kuźwa LOGIKA..